Başkan Pekmezci depremzedeleri müzakere etti

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, biçim üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilde apansızın yıkıma etken olan 7,7 lik depremin ardından Bayburt’a gelen, Uzungazi Mahallesi ile Zihayat Osman Mahallesine yerleşen depremzedelere ziyarette bulundu.

Depreme Malatya ve Gaziantep’te yakalanan depremzedeler ile tıpkısı müddet dostane ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Başbuğ Pekmezci depremzede çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler vererek kendilerine Bayburt Belediyesi olarak ellerinden mevrut yardımda bulunacaklarını söyledi.

Ziyaretler sonrası açıklamalarda kâin Başbuğ Pekmezci “Tamam Türkiye’nin yüreğini yakıcı zelzele felaketinin ardından şehrimize gelmeye başlayan depremzedelerimizden Bayburt’a ulaşan vatandaşlarımıza ziyarette bulunduk. Kendilerine esbak olsun dileklerimizi ileterek kardeşçe ettik. Bizler Türk milleti olarak tahakküm zamanlarda millet olmanın ve dayanışmanın bilincinde olan insanlarız. İnşallah bu süreç süresince şehrimizde ağırlayacağımız depremzedelerimize Bayburt ve Bayburt Belediyesi namına elimizden gelen yardımı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Deprem sonrası Türk milletinin kenetlendiğini tamlayan Komutan Pekmezci “Şehremaneti namına düzenlendiğimiz arkalama kampanyasına vatandaşlarımızın büyük tıpkısı ilgisi oldu ve 45 kamyon arkalama malzemesini deprem bölgesine bodur aynı sürede sevk ettik. Daha sonradan ise depremin etkilerini yerinde müşahede etmek adına depremden etkilenen Malatya, Adıyaman ve Diyarbakır’a gitme fırsatımız oldu. Bizler şişman Türk milletiyiz. Allaha şükür diri tıpkı devlete ve büyük ayrımsız millete sahibiz. Yaralarımızı yeryüzü bodur sürede saracağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Devletimiz depremden etkilenen vatandaşlarımız için gereken rastgele şeyi yapıyor. Bizde Bayburt Belediyesi adına şehrimize gelen depremzedelerimiz için elimizden mevrut değme cins yardımda bulunacağız. Bu şalter ile önceki günden beri hareket bölgesine yardımlarını esirgemeyen yekpare hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunma ediyorum” diye konuştu. – BAYBURT

Share: