Başkan Pekmezci ve Şehremaneti Meclis Üyelerinden gönül borcu ziyareti

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. sene dönümü zımnında Belediye Reisi Hükmü Pekmezci ve Uray Divan Üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri gözetiminde Garnizon Komutanı Topçu Miralay Zekeriya Kele’a minnet ziyaretinde bulundular.

Başkan Pekmezci Cumhuriyet Altını Caddesi’nde bulunan askeri gazinoda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, “Zaman 21 Şubat, Bayburt’umuzun kurtuluş günü. Bizler Bayburt Uray Meclisi olarak Bayburt halkı adına Türk Silahlı Kuvvetlerine sizin şahsınızda şükranlarımızı sunmaya geldik. Tığ kavim yerine ayrımsız ve bilcümle, muadele içre ordumuz ile sunulan mücadeleyi unutmamış bir neslin çocukları adına sizin nezdinizde gönül borcu duyguları ile meşgul namına zaman buradayız. Size tekrar Türk Silahlı Kuvvetleri adına teşekkürlerimizi yeryüzü ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Garnizon Komutanı Futbolcu Miralay Zekeriya Boğa ise, ziyaretlerinden çevre Başbuğ Pekmezci’ye teşekkür ederek, “Bizler birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugünkü temsilcileri kendisine sizleri ağırladığımız amacıyla mutluyuz. Bu makamlar gelip geçicidir amma Türkiye Cumhuriyeti sürgit zevalsiz kalacaktır. Bayburt kabilinden haddinden fazla nadir bire bir memleketin, Türk coğrafyasının kurtulmasında payımız olduğu için mutluyuz. Bugün milletimizin bağrından çıkıp bu topraklarda sizlere müstahak olmaya devam ettiğimiz için onur duyuyoruz. İnşallah aynı elan halas günlerini sürmek yerinde kalmayız ve henüz iyiye, henüz güzele gitmeye bütün alay malay devam ederiz” dedi.

Ziyaret konuşmaların peşi sıra foto çekimiyle sona erdi. – BAYBURT

Share: