Batman’da 7’den 70’e cümle yer sarsıntısı bölgesine odun fırlatmak üzere adeta seferber oldu

Batman’ın Sason ilçesinde bire bir araya gelen uyanık, düzenlilik korucuları ve seçme yaştaki yurttaş depremin yaşandığı illere odun yaymak amacıyla adeta seferber oldu.

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli hareket 11 ilde yıkıma hastalık olmuştu. Depremin yaralarını yolmak amacıyla top yekun seferber olan vatandaşlar, hareket bölgesine adeta yardım seferberliği başlattı. Bazen üzerindeki ceketi yardım kutusuna atarken, kimileri da ahırındaki ineği depremzedelere bağışladı. Yardım seferberliğinin külliyen yekun bitmeme ettiği yerlerden biri dahi kar yağışının ağır yaşandığı ve havaların çok soğuk olduğu Batman’ın Sason ilçesinden geldi. Küçükten büyüğe ayrımsız araya mevrut onlarca yurttaş, bitirmiş personelleri ve asayiş korucularıyla topladıkları odunları teber ile kırarak çuvallara doldurup depremin yaşandığı illere gönderdi. 66 yaşında olduğu halde odun pili işine yardım etmeye çalıştığını tamlayan vatandaşlardan Vahap Çelik, “Ben 66 yaşına geldim. Ama 7’den 70’e hep burada bu işi yapıyor. Sason’da elimizden geleni yapmaya mecburuz. Bazen köyünden getirdi, kimi da ambarından getirdi. Burada kırarak çuvallara doldurup depremin yaşandığı yerlere gönderiyoruz. Bizim elimizden üstelik bu geliyor. Elimizden ne gelirse malımızla canımızla yardıma hazırız” dedi.

Odun melez işine apotr olan vatandaşlardan Abdüssamed Sebep ise “Benzeri haftadır bu odunları kırıp sevimsiz olan depremin yaşandığı illere gönderiyoruz. Çokça şükür bütün bağlam gösteriyor. Bazı köyünden kimi evinden odun getirerek burada topladık” diye niteleyerek konuştu.

Sason halkı olarak odun koymak amacıyla seferber olduklarını tamlayan vatandaşlardan Casım Başak, “Bu ahit deprem bölgesinde canlı ailelere aynı nebze apotr olabilmek amacıyla tümden yekun seferber olduk. Burada topladığımız odunları kırarak depremzede kardeşlerimize göndereceğiz. Umarım talih namına sunma bodur zamanda bu felaketi atlatırız” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: