Bayburt’ta kamu kurumlarına ilişik malzemeleri arakçı hırsızlık zanlısı tutuklandı

Bayburt İl Uyanık Komutanlığı ekiplerince yapılan icraat sonucu kamu kurumlarına ait malzemeleri çalan hırsızlık zanlısı 1 gönül tutuklandı.

Bayburt İl Açıkgöz Komutanlığı ekipleri, sıklet sahasında bulunan kamu kurumlarına ilişkin, kum ocağı, sulama pompaları ve mütenevvi şantiyelerde meydana mevrut bakır neşelilik kablosu ve faaliyet sürükleyici motorları türünde malzemelerin çalınması olayı ile ilgili açık çaplı tetkik ve soruşturma başlattı. İstihbarat Yazıhane Müdürlüğü ve Aydıntepe İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalarda devlet genelinde bulunan PTS ve azrail sistemlerinin izlenmesi ve alıcı görüntülerinin incelenmesi sonucu şüphelilerin belirleme edilmesi konusunda 10.02.2023 tarihinde planlı operasyonda karanlık Ş.C. ve İ.K kullandıkları vasıta ile yakalandı. Yakalanan şüphelilere ait araçlarda adli makamlardan alınan taharri kararı ile yapılan kontrol sonucu sulama pompalarında kullanılan tıpkısı nüsha sürükleyici motoru bulunarak ele geçirildi. Şüpheliler, jandarmada gözaltına alınmalarının peşi sıra adli makamlara sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan İ.K serbest kalırken, S.Ç tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olaya ilgili sürdürülen degaje çaplı yer taharri taraması sonucu çalınan motorlardan başka dört adedi bile araziye atılan vaziyette bulunarak çekicilik yetkililerine teslim edildi. – BAYBURT

Share: