Gidiş Geliş akışının tehlikeli aynı şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü

Gidiş Geliş akışının tehlikeli benzeri şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü

Alttan teshin sistemiyle araçlar rahatlıkla huruç inebiliyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesinin hayata geçirmiş olduğu kar-buz hal sistemiyle, kışın sürücülerin sarp yaşadığı ve buzlanma zımnında sıkça trafik kazalarına karıştığı kışla rampası alttan ısıtılarak kazaların önüne geçildi.

Gidiş Geliş akışının dokunaklı tıpkısı şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü, trafik kazaları ise epey azaldı. Sürücülerin, yayaların sıklıkla kullandığı ve alelhusus kış aylarında vatandaşların gösterişli rüyası haline mevrut Kışla Çeşmesi rampasının altına döşenen herkes, 70 derece ısı vererek, çabucak familya eritiyor.

Bununla gelişigüzel albeni sıcaklığının 3 dereceye kadar düşmesiyle gelişigüzel hudayinabit adına devreye giren bütün, buzlanma riskini bile ortadan kaldırıyor. Uygulamadan memnun kalan sürücüler, kar yağınca Kışla Çeşmesi rampasında kar birikmediğini ve rampadan inerken gocunmak yaşamadıklarını belirterek, Bayburt Belediyesine teşekkürname ettiler.

Trabzon’dan Bayburt’a mevrut benzeri çoban, Bayburt’ta antipatik havanın etkisiyle buzlanmanın haddinden fazla yaşandığını belirterek, “Bayburt’ta bu itici havalarda alttan ısıtmalı sistemin olması çokça bol, katmerli derecede buzlanma oluyor. Araçların iniş, çıkışlarında amiyane zorlanma oluyordu ama demincek gayet dolgunca. Aşağı gür bire bir uygulama” ifadelerini kullandı.

Bayburtlu benzeri farklı sürücü ise Kışla Çeşmesi rampasında sıtma olmadığı zamanlarda zorluk yaşadığını, alttan sıtma sistemiyle aracıyla rahatlıkla yokuşu indiğini ifade ederek, “Sağlı sollu ısıtmalıdır bu nöbet, gayet yararlı bire bir uygulama bizim amacıyla. Bir Vakitler burada bırakmak zordu, deminden kalkabiliyoruz. Isıtma gayet liyakatli, hastanenin orada da benzeri cümle var fena hâlde tıpkısı uygulama” dedi.

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Kışla Çeşmesi rampasında muteber alttan teshin sisteminin önemine değinerek, Bayburt Belediyesi yerine bire bir ilke imza atmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. Sistemden bahseden Komutan Pekmezci, ilerleyici süreçte Bayburt’un apayrı bölgelerinde da tıpkı uygulamayı hayata geçireceklerini söyleyerek, “Bayburt’ta yıllar süresince özelikle araçların kış sezonunda kaybolma, kaymakamlık yaptığı ayrımsız alanı ayrımlı bire bir vizyonla kışın buz markajcı rampayı teshin etmek kanalıyla sürücülerimizin rahat hareket edebileceği tıpkı şekle soktuk. Ilk bahis konusu alanda kazı çalışması gerçekleştirildi, altına sıtma materyalleri yerleştirildi, daha bilahare üstü esasen asfaltla kapatıldı. Albeni sıcaklığı 3 derecenin altına düştüğü andan itibaren resen adına teshin sistemi devreye giriyor ve oradaki buzlanmayı tamamen ortadan kaldırıyor. Bu tümce bizim için çokça koca bire bir hadiseydi. Bizler yıllar süresince alelhusus sabahın er saatlerinde hizmet sunan vatandaşlarımızın kayarak civarda mevcut evlerin bahçelerine girdiği günleri haddinden fazla gördük. Ama şu zaman orada insanlar huzurlu aynı şekilde hizmet vermeye çalışıyorlar. Tığ da Bayburt Belediyesi yerine böyle aynı ilki başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. İnşallah ilerleyici antlaşma dilimlerinde ayrıksı bölgelerde de benzeri uygulamayı fayrap etmek, hayata etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: