Bilecik haberleri! Bilecik Belediyesindeki alacak iddiasıyla ilişik davanın tutuklu sanığı tahliye edildi

Kazanç iddiaları nedeniyle İçişleri Bakanlığınca Bilecik Şehremaneti Başkanlığı görevinden eğreti adına uzaklaştırılan ve CHP’den ihraç edilen Ahi Şahin ile sakat Kayı SERPMEK Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk E’nin yargılanmasına bitmeme edildi.

Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşmaya mevkuf maznun Selçuk E. ve tutuksuz sanık Koçak Delicesine ile canip avukatları katıldı.

Sanıklar evvel duruşmadaki beyanlarını gene ederek, beraat talebinde bulundu. Selçuk E. tahliyesini istedi.

Ara kararını açıklanan mahkeme heyeti, Selçuk E’nin adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesine hükmederek duruşmayı 23 Aralık’a erteledi.

Vergi iddialarına ilgilendiren soruşturma

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı NAN Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E’nin, AVM satışı amacıyla onay bedeli ve hisse senedi takibi üzere başvuranlardan kazanç istediği iddiaları konusunda, 19 Ocak’ta, İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince cerrahi müdahale düzenlenmişti. Gözaltına alınan çirkin, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında, 25 Şubat’ta İçişleri Bakanlığınca uray başkanlığı görevinden arızi olarak uzaklaştırılan Koçak Delicesine ise CHP Faziletkâr Düzen Bağı Kurulunca 14 Haziran’da partiden ihraç edilmişti.

Selçuk E. ve Eli Açık Delimsirek hakkında 12 yıla kadar mapushane istemiyle dava açılmıştı.

Share: