Bilecik’te El Emeği Eserler Depremzedeler Yararına Müzayede Usulüyle Satıldı

Bilecik Belediyesi marifetiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla planlı programda, kursiyerler vasıtasıyla yapılan asar, geliri depremzedelere bağışlanmak amacıyla kemiksiz artırmaya sunuldu.

Şeyh Edebali Ekin ve Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi kursiyerleri, Bilecik Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi kursiyerleri ile çocukların yaptıkları foto ve asar, satışa sunuldu.

BAŞKANVEKİLİ MELEK MIZRAK SUBAŞI: “YARALARI KABUL ETMEK AMACIYLA BİR ARAYA GELDİK”

Düzenlenen karı dayanışması gecesinde konuşan Uray Başkanvekili Ferişte Cıda Subaşı, “Depremzede vatandaşlarımıza destek olmak, yaralarımızı birlikte dercetmek ve bu kırıcı olayları biraz de olsa unutturabilmek için Kadın Kooperatifimizle birlikte anlamlı tıpkısı izlence yaptık. 6 Gücük Ay 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler hepimizi derinden üzdü. Depremle birlikte binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, yüz binlercesi yaralandı ve depremde ailesini, yakınlarını, evlerini, işlerini ve bir nice şeyini kaybetti. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ne yaparsak yapalım kaybettiklerimizi izansız getiremeyeceğiz. Ancak geride küsurat vatandaşlarımızı hayata bütünleşmiş etmek, bir nebze dahi olsa acılarını hafifletebilmek amacıyla elimizden gelen herşeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“KADINLARIN SARAMAYACAĞI ÜZÜCÜ, GÜLÜMSETEMEYECEĞİ ACI YOKTUR”

8 Mart Acun Amele Kadınlar gününün fehva ve önemine üstelik değinen Başbuğ V. Subaşı, “Bu geceyi özellikle 8 Mart acun Amele Kadınlar Haset’nde açmak istedik. Biliyoruz kim kadınların iyileştiremeyeceği kötü, gülümsetemeyeceği tek kederli yavru, dokunamayacağı tek ihtisas yoktur. Bilecik Belediyesi adına düzenlediğimiz bu gecede kurslarımızda yetişek gören vatandaşlarımızın günlerce mücahede vererek ürettikleri el emeği eserleri zahir artırmayla satışa çıkarıyoruz. Toplanan hep bağışlar yer sarsıntısı bölgesinde evlerini ve yakınlarını kaybederek şehrimize yerleşen depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Bu yardımları dahi toplumumuzun arz ateş parçası mimarları olan kadınlarla birlikte yaptığımız üzere buruk de olsa bire bir bahtiyarlık yaşıyoruz” diye konuştu.

BAŞKANVEKİLİ SUBAŞI, DEPREMZEDELER İÇİN BİR AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Başkanvekili Subaşı, gecede, çocuk kursiyerin yaptığı semiz boya tabloyu, boş artırmada ayrımsız aylık maaşı karşılığında aldı.

Açık artırmada, yağlı boya ve kara türlü tablolarının birlikte Atatürk tablosu, el işi ve tabak üstüne işlenmiş figürlerin bulunduğu bir nice yayın satışa sunuldu.

Program, Başkanvekili Subaşı’nın kadınlarla hatırat fotoğrafı çektirmesiyle serencam buldu.

Share: