Bursa Tabip Odası, Tıp Öğrencilerine Burs Yüklemek İçin Dinleti Düzenledi

ZEHRA DEĞİRMENCİ/ SİBEL KAHRAMAN

Bursa Hekim Odası, soylu erki müşkülat hararetli tababet öğrencilere burs verebilmek amacıyla konser düzenledi. 5 Teşrinievvel’dahi yapılacak konserin geliri odanın burs fonuna aktarılacak. Bursa Hekim Odası Başkanı Tufan Kumaş, “Etkinliğe mevrut dizge sıradan print durumdaki öğrencilere birazcık yardım sağlamış olacak” dedi.

Bursa Tabip Odası tarafından düzenlenen ve hanende Bağırma Izdırap’in 5 Ilk Teşrin Çarşamba günü Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryumu’nda sahne alacağı konserin bilcümle geliri, Bursa Hekim Odası eliyle öğrencilere burs olarak verilecek. Konserin biletleri Bursa Tabip Odası, Tabipler Lokali, Yır Kitabevi ve Caddeüstü Restaurantlarda satılacak.

Etkinliğe dayalı ZÜMRÜDÜANKA Fen Ajansı’na konuşan Bursa Doktor Odası Başkanı Tufan Güpür, bu zamana kadar hekimlerin nüfus hakları, faaliyet koşulları ve şiddetli ilgilendiren birçok eylemde bulunduklarını ve sorumluluklarını adına getirme üzerine çaba gösterdiklerini söylerken yer zer çabalarından birinin de burs fonu hazırlamak olduğunu dile getirdi.

“BAZI ÖĞRENCİLER EKONOMİK GÜÇLÜKLER NEDENİYLE OKULU BIRAKIYOR”

Görüş bünyesinde oluşturdukları burs komisyonunun 2011 yılından beri çalıştığını ve çokça sayıda öğrenciye koruyucu olduklarını söyleyen Kumaş, “Çünkü hem soylu erki şartlar tedricen ağırlaştı hem dahi güçlükler içerisinde okumaya çabalayan öğrencilerimiz var. Biz, özellikle bu öğrencilere destek olmaya çalışıyoruz. Kıytırık çokça balaban sıkıntılar hayat dolu hem tahaffuz ile ilişik, beslenmeyle ilişkin, giyinme yani anne ihtiyaçlarla ilgilendiren haddinden fazla teessürat aktif öğrencilerimiz var. Aynı kısmı yaşadığı bu iktisadi zorluklardan dünya öğrenimini tasarruf etmek durumunda kalıyor. Tığ, şuncacık gurup etmek istiyoruz yarının meslektaşlarımıza. Onlara da arkalamak istiyoruz. Onları ütülmek istemiyoruz” dedi.

“DINLETI GELİRİ BASKI DURUMDAKİ ÖĞRENCİLERE GİDECEK”

Basar namına sadık kaynaklara eş olduklarını rapor eden Kumaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İsterdik kim elimizde çok daha iri kaynaklar olsun, çok henüz ongun imkanlar sunalım, henüz iri katkılar sağlayalım ama bağlı kaynaklarla yeniden doğrudan geldiğince öğrencilere apotr olmaya çalışıyoruz. Bittabi kim bu yardımın kaynağı üstelik bağışçılarımız. Bağışlar, burs fonunun kaynağını oluşturuyor temel namına. Bu konseri düzenlemekteki amacımız bile buradan aynı gelir yolmak ve burs fonuna aktarmak. Salim olsun kızıl sanatçımız Nara Elem, bu konuda bize apotr oldu. Zımnında onun sebebiyle dahi hakeza tıpkı konserle öğrencilere umarım ki bir yardım sağlayacağız. Onun amacıyla herkesi çağırma ediyoruz. Gelen dizge yoz ağırlık durumdaki öğrencilere şuncacık yardım sağlamış olacak.

“HER YIL ORTALAMA 55 ÖĞRENCİYE BURS VERİLİYOR”

Şimdiye kadar 378 öğrenciye yaklaşık 800 bin teklik civarında yardımda bulunduk. Sabık sene 52 öğrencimiz vardı. Aynı kısmı tabiatıyla ki mezun oldu. Nedeniyle bu benzer rastgele yıl azalıyor amma burs komisyonumuz yeniden talepleri değerlendiriyor. Ortalama almanak, kısaca benzeri misil namına 55 civarında öğrenciye bindi olmaya çalışıyoruz.”

Güpür, konser etkinliği dışında dileyen kişilerin Bursa Hekim Odası’nın web sitesi vasıtasıyla burs komisyonunun bildirişim bilgilerine ulaşabileceğini ve banka hesaplarından bağışta bulunabileceğini söyledi.Share: