Çankırı’da okuma güçlüğü çeken öğrenciler için kitaplar seslendiriliyor

Çankırı’de öğretmenler, âmâ ve disleksi kadar nedenlerle kıraat güçlüğü calip öğrenciler amacıyla kitap seslendirmesi yapıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne kapalı minval ve ilçelerde görev eden fahri öğretmenler, bu yıl öğrencilere ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirilen apotr kaynakları seslendirdi.

“Hepimiz birimiz amacıyla” sloganıyla akıntı eden gönüllü öğretmenler, kitaplarda meydan alan okuma parçaları, soru kalıpları ve grafikleri sesli betim yöntemiyle kayıt altına alıyor. Pusat altına alınan veriler, hususi gereksinimli öğrencilere ve bireylere ulaştırılarak akademik ve içtimai anlamda müfredatı henüz acul izlem etmeleri sağlanıyor.

?Proje koordinatörü Özel Eğitim Bilimi ve Delalet Ofis Müdürü Kalp Hamlı, eğitimde punt eşitliğini çıkarmak üzere projeyi başlattıklarını belirtti.

Proje ekibi marifetiyle yapılan güruh sonucunda 8. sınıflara yönelik LGS kitaplarının birlikte seslendirilmesi kararının alındığını nâkil Hamlı, nısıf sene tatiline büyüklüğünde 8. dershane LGS kaynaklarının seslendirme işlemlerinin tamamlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

Share: