Corendon Alanyaspor – Gaziantep FK maçının arkası sıra

Spor Kıç Süper Lig’in 12. haftasında konuk olduğu Corendon Alanyaspor’a 2-0 yenilen Gaziantep FK’nin ustalık direktörü Erol Keder, yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini söyledi.

Erol Keder, maçın arkası sıra planlı matbuat toplantısında, kaybetme nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Oynadıkları baziçe, ürettikleri pozisyonlar ve gösterdikleri mücadelenin sonucunun bu olmaması gerektiğini belirten Keder, “Yeterince kalıp bulduk, ürettik ama değerlendiremedik. Rakip kornerden, ufak bire bir hatamızdan golü attı. Kaleye gelmeden yediğimiz tıpkısı gol. İlk yarıda direkten dönen topumuz oldu. Dediğim gibi şansları ongun değerlendiremedik.” diyerek konuştu.

Endişe, sahada savaşım, gönül, arzuyu futbolcuların yeterince gösterdiğini anlatarak, “Yemeden Içmeden gol eksikti. Oynanan oyunun sonucunun bu olmaması gerekiyordu amma biz yolumuza ve çalışmaya ilaç edeceğiz.” dedi.

Önlerinde Kayserispor maçı olduğunu hatırlatan Endişe, şöyle konuştu:

“Hazırlıklarımızı yapacağız. Kendi evimizde oynayacağız. Bu ligde evimizde oynayacağımız ikinci karşılaşma olacak. 12. hafta girdik biliyorsunuz. 10 maç deplasmanda oynadık. İkinci maçımızı, evimizde oynayacağız. Taraftarımızın uğrunda oynayacağız. Hazırlıklarımızı ona yönelik yapacağız. Gaziantep FK, sahaya çıkıp, mücadelesini verip, elinden mevrut yer iyisini yapım, umduğu 3 puanı almaya çalışacak. Bugüne kadar oynadığımız oyunlarda serencam namına istediğimizi aldık. İnşallah önümüzdeki hafta istediğimiz 3 fakül alıp yolumuza bitmeme edeceğiz.”

Share: