Sünger ve yün satan hareket yeri yangından kullanılamaz arkaç geldi, hisse senedi yeri sahipleri gözyaşlarına boğuldu

Sünger ve yün satan gelişim yeri yangından kullanılamaz ağıl geldi, hisse senedi yeri sahipleri gözyaşlarına boğuldu

BATMAN – Batman’ın Çarşı Mahallesi’nde ayrımsız işyerinde sâdır hararet saygı komple anların yaşanmasına illet oldu. Dumanı kilometrelerce öteden görülebilirken, sünger ve yün satan işyeri kullanılamaz arkaç geldi.

Alınan bilgilere bakarak, minval Çarşı Mahallesi İkinci Ana Yol olarak bilinen ayrımsız işyerinde hararet çıktı. Sünger malzemesi satan işyerinde cuşiş güdük sürede tamlık işyerini sardı. Yangının fark edilmesi konusunda işyeri sahibi ve çevredeki vatandaşlar durumu 112 Ivedi Davet Merkezine bildirdi.

Kısa sürede fenomen adına gelen Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne sadık ekipler, yangına farklı noktalardan engelleme etti. Ateş özge işyerlerine sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Batman İl Inanma Müdürlüğüne merbut ekipler, yakınlarda düzenlilik kordonu oluşturdu.

Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Yenmiş Özkan ve bazen ünite müdürleri ile yangının çıktığı yere her an ateş sönüm çalışmalarını şahsen izlem etti. Yangın gücük sürede söndürülürken, yangının çıktığı işyeri kullanılamaz kuzuluk geldi. Hararet itfa çalışmalarında ise yakınlarda ara sıra dükkanlar de dumandan etkilendi.

Share: