Edirne’den kısa güdük

Keşan ilçesinde görev fail ilmek görevlileri Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

Helvacıoğlu, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ve ekibine teşekkür etti.

Camiler ve Ilmek Görevlileri Haftasını kutlayan Helvacıoğlu, “Hafta nedeniyle yapılacak programlar ve işbirliği konusunda kuruntu alışverişinde bulunduk. Diyanet görevlilerimiz milli, manevi ve dini değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasında kebir bir gösteriş üstleniyor.” dedi.

Keşan’da Tor Spor Haftası etkinlikleri sürüyor

Keşan ilçesinde, Dünkü Spor Haftası etkinlikleri kapsamında hentbol maçı yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Atatürk Stadı Ilişkin Spor Salonundaki maçı izledi.

Maçın arkası sıra sporcuları kutlama eden Helvacıoğlu, “Keşan Cahillik Spor Müdürümüz Vedat Çimen’le Keşan’da, futbol, basket, voleyboldan bilahare kullanılmamış ayrımsız branşın elan zat kulvarında güvenli adımlarla ilerlediğine şahit olduk. Yetenekli sporcularımızı istekle kutluyor ve destekliyoruz. Seçkin devir sporun ve sporcunun yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Havsa’da park çalışmaları tamamlandı

Havsa Belediye Başkanı Okumuş Balkan, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan otoparkta incelemede bulundu.

Balkan, yaptığı açıklamada, ilçenin güzelleşmesi üzere sunturlu projeler ortaya koyduklarını belirtti.

Otoparkın ilçeye kandırıcı olmasını dileyen Balkan, “Kullanılmamış kaldırımlarımıza ilişik aranjman kapsamında, bölgedeki komütatör yoğunluğunu gözeterek yaptığımız otoparkımızı bol günlerde kısaltmak dileklerimle.” dedi.

Keşan’da miniklere hikaye kitabı bağış etti

Keşan Belediyesi ve Klinisyen Baytar Hekimler Derneği işbirliğinde çocuklara efsanevi sevgisini aşılamak için “Vetmen Maceraları 2 Vetmen Çiftlikte” hikaye kitabı çocuklara ödül edildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Himaye Günü’nde Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevini musahabe fail öğrencilerle ahbapça etti.

Vetmen Maceraları 2 Vetmen Çiftlikte isimli hikaye kitabını öğrecilere dağıtan Helvacıoğlu, efsanevi sevgisinin erken yaşta aşılanması gerektiğini ve ilçedeki çocuklara mektup dağıtımına devam edeceklerini kaydetti.

Trakya Üniversitesi Keşan Patika Yüksekokulu Veteriner Esenlik Teknikerliği ve Laborant Bölümü öğrencileri da masal saati etkinliğinde buradaki çocuklara betik okudu.

Share: