Esenlik-Sen Başkanı açıkladı! Yıpranmamış yönetmelikle ne afiyet çalışanı ne büyüklüğünde ekleme ifa alacak?

Binlerce afiyet çalışanının ince bire bir süredir beklediği mülhak ödeme yönetmeliği Resmi Gazete’dahi yayımlanarak devreye girdi. Eskimemiş yönetmelikle gelişigüzel kol, merhale ve derecelere bakarak personellerin alacağı aya ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle birlikte afiyet çalışanlarına verilecek munzam ödemelerin pekâlâ dağıtılacağı düşkünlük konusu oldu. Afiyet-Sen Genel Başkanı Koçak Durmuş, ilave ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

“EHLIVUKUF VE ÜZERİNE 10 BİN TL EKLEME ÖDEME”

Munzam ifa rakamlarıyla ilişik konuşan Durmuş, “Uzman Hekim ve üstüne yapılmış olan eklenmiş ödeme düzenlemesi 10 bin TL civarında bire bir cirim. Tıpkı düzenlemeyle Asistan Hekim üzere 7 bin 500 liraya yakın ayrımsız ilave ücret olacak. Pratisyen Doktor amacıyla ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya mail aynı munzam ifa bahis konusu olacak. Dişçi amacıyla bile tıpkısı düzenleme makbul olacak. Diş hekimleri 5 bin teklik uzmanları üstelik 10 bin lira arttırma aya ücreti almış olacaklar.” ifadelerini kulandı.

“HEMŞİRELERE 850 LİRA MELFUF ÖDEME”

Hemşire, sağlık memurları ve teknikerlerin alacağı ilişik ödemeleri anlatan Durmuş, “Düzenlemeyle hemşire ve gayrı keyif memurları ise 850 liralık üzere tıpkı ilişik ödemeye sahip olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında aynı eklenmiş ödemeye eş olacak. Bu da rüşvet dilimlerine bakarak değişiklik gösterebilecek. Minimum katma ödeme rakamı 400 liradan başlıyor olacak.” dedi.

“8 BİN LİRAYA BÜYÜKLÜĞÜNDE TEŞVİK ÖDEMESİ”

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Isteklendirme ödemesi üzere çalışılan ilin ve hastanenin durumuna bakarak kriterler belirlenecek. Gelişigüzel adım amacıyla oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada bile ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya büyüklüğünde miktarlarda değişecek.”Share: