‘Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma eksikli vatandaşlar unutulmuyor

– ‘Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesi hayata geçirmiş olduğu ‘Evde Bakım Hizmetleri’ uygulamasıyla bakıma eksikli gerekseme sahibi vatandaşları unutmayarak, ellerinden tutuyor.

Bayburt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince ölçülü ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ projesinden 65 yaş üstü ve bakıma kadın vatandaşlar yararlanabiliyor. 7 Kişiden oluşan ekibin içerisinde 1 koordinatör, boya, bakım, onarım işleriyle ilgilenen 2 idareci ve 4 karı saffet personeli meydan alıyor.

Vatandaşların ocak temizliği, yaşam alanlarının bakım-onarımı, zatî bakım ve kuaförlük hizmetleri, tahaffuz ihtiyaçları Bayburt Belediyesi eliyle karşılanmış olup, bugüne büyüklüğünde projeden 36 kerte yararlandı. İhtiyaçları karşılanan ve mağduriyetleri giderilen vatandaşlar ise aldıkları hizmetten memnun olduklarını söylediler.

Proje çerçevesinde hanelerde haftada aynı saflık hizmeti verildiğini söyleyen ve ‘Evde Bakım Hizmeti’ projesi hakkında bilgiler veren Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, “Bayburt Belediyesi yerine evde bakım hizmetlerini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaşlı destek programımız 2021 yılından beri Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz marifetiyle yürütülüyor. bahis konusu hanelerde haftada bir arılık hizmeti yürütülmektedir. Ayrıca şimdiye büyüklüğünde 13 hanenin yaşam alanlarının hizmet ve onarımları gerçekleştirilerek, boyama işlemleri yapılmıştır. 12 hanenin ise bindi, halı ve perdeleri yıkatılmış, sobalı hanelerin ise soba kurma, sökme ve baca temizlikleri yapılmıştır. 1 vatandaşımızın ise huzurevine nakli sağlanmıştır. amma velakin projemizden yararlanan hanelerimizdeki vatandaşlarımıza zatî bakım ve kuaförlük hizmetleri verilmektedir” dedi.

Ramazan ayında dahi vatandaşların aşındırmak ihtiyaçlarının karşılandığını tamlayan Pekmezci, “Antrparantez ramazan ayı boyunca belediyemizin iftar çadırından tedbir edilen sıcak yemekler projeden yararlanan vatandaşlarımıza izaz ediliyor” diye niteleyerek konuştu.

Bayburt Belediyesi namına yardıma eksikli vatandaşlara bakım ika gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başkan Pekmezci, korkulu bire bir şekilde çalışmaların sürdüğünü birlikte sözlerine ekledi.

Bayburtlu ana yarısı vefasını yakarış ederek gösteriyor

Evde bakım hizmetinden faydalanan ve seçme hafta evi sililik personelleri tarafından temizlenen Bayburtlu Gönül Aydemir, “Cenabıhak devletimizden razı olsun, rabbim ülkemize zeval vermesin” diye niteleyerek Bayburt Belediyesine ve Başbuğ Pekmezci’ye dahi rastgele antlaşma dua ettiğini dile getirdi. “Allah belediyemizden bile, Hükmü başkanımızdan de razı olsun. Rabbim hangi muradı varsa versin. Gönlünde, kalbinde ne varsa Allah versin” ifadelerini kullanarak dualarını esirgemeyen Aydemir, “Hizmetten çokça memnunum, beni sevindirdiler, çokça de sevdim bu hizmeti. Cenabıhak bin yol razı olsun, Allah’ta onlara tek sıkıntı göstermesin. Seçme makule kötülüklerden rabbim onları korusun, dualarım onların üzerlerine koruyucu olsun. Bu imkanı bize sağlayanlara çokça yakarış ediyorum, Allah razı olsun ki bu imkanı bize sunuyorlar. Çocuklarımız geliyorlar müstelzim işlerimi yapıp gidiyorlar. Siliyorlar, süpürüyorlar, yıkıyorlar bilcümle işlerimi yapıyorlar, haddinden fazla memnum” şeklinde konuştu.

Share: