görmez sporcular ile protokol ortada futbol maçı oynandı

– Görme Engelli sporcular ile protokol arasında ayak topu maçı oynandı

ORDU – Kalabalık’da gözsüz sporcular ile tören düzeni mensupları arasında ‘Görme Engelliler Futbol’ müsabakası yapıldı.

Cahillik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile yapılan B1 futbol sahası, Engelliler Haftası’nda önceki maçı ile hizmete girdi. B1 sahasında bu çerçevede Kalabalık Müşahede Engelliler Spor Kulübü sporcuları ile yer protokolü arasında ayak topu müsabakası yapıldı. İl protokolünün gözlerini kapatarak müşahede engellilerle gelişigüzel yaptığı eylem maçı mülevven görüntülere hayal oldu, maç 2-2 berabere gitti.

Devlet Tezcan: “Bu gençlerimizden acun birinciliği bekliyoruz”

Karşılaşma sonrası açıklamalarda kâin Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Devlet Tezcan, manalı bire bir dönüş olduğunu ve tesisin güzelce olduğunu söyledi. Tezcan, “Tığ zaman kat sayı olsun diyerek çıktık, bu gençlerimizden Türkiye ve acun birinciliği bekliyoruz” dedi.

Cıvıl Cıvıl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, vekâlet vasıtasıyla Kalabalık’ya sunulan yatırımlar çerçevesinde kente B1 sahasının yapıldığını söyledi. Tendürüst, “Şuanda Türkiye’deki 7 B1 sahasından genişlik ongun B1 sahası. İnşallah bu sahada milli maçların da olması üzere çalışıyoruz. Engelliler Haftası çerçevesinde bugün yapılan organizasyona Kalabalık Rüyet Engelliler Spor Kulübümüz katılım sağladı” diye niteleyerek konuştu.

Vedat Ağır: “Ayak Topu bizim amacıyla zor amma lezzetli bire bir dal”

Rüyet Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Vedat Zor, “Hele ayak topu print ve leziz tıpkısı branşımız. 2024 yılında Paris’te yapılacak olan paralimpik oyunlarına Milli Takımımız katılma hakkını haddinden fazla erkenden Avrupa ikinciliği ile elde etti. Biz de bu sahalarda daim antrenmanlar yaparak ve sporcularımızı geliştirerek Milli Takıma yetenekli çocuklar yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Maça katılan sporcular ise etkinliğin iyicene olduğunu, tören düzeni mensuplarının zat perdelerinden bu etkinliğe katılmalarının kendilerini bahtiyar ettiğini söylediler.

Düzenlenen etkinliğe Cıvıl Cıvıl Valisi Tuncay Sonel, CHP Kargaşa Milletvekili Mustafa Adıgüzel, SELIM Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Sait İnan, çekicilik müdürleri ile ilgililer katıldı.

Share: