Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’birlikte 10-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Erkân Dünya Güreş Şampiyonası’na hazırlanan A Milliler, Bolu kampının arkası sıra çalışmalarına İstanbul’dahi bitmeme ediyor.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun Sarıyer’de bulunan Mersinli Ahmet Kamp Merkezi’nde hazırlıklarına devam A Milliler, matbuat mensuplarıyla tıpkısı araya geldi. 10-18 Ilkgüz tarihleri ortada Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’de düzenlenecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’na hazırlanan Kamer-Yıldızlılar şampiyonadan madalyalarla yaklaşmak istiyor.

Asillik Kamal: “Tam Acun Şampiyonası var”

60 kilogramda mücadele fail Avrupa Şampiyonu pehlivan Asillik Kamal, milli mızıka kampında açıklamalarda bulundu. İyi bire bir hazırlık devresi geçirdiklerini belirten Kamal, “Hele kişi adıma çokça sunturlu bire bir sene geçiriyorum. 4 müsabakadan birlikte altın madalyayla ayrıldım. Imdi son virajdayız. Hem fiziksel hem birlikte ruh bilimsel namına hazırız, çabucak zamanımızı bekliyoruz. Düne kadar Bolu’daydık. Deminden evimiz olan Sarıyer’deyiz. Takımda çok böke abilerimiz var. Çokça güzelce aynı can kuşu yakaladığımıza inanıyoruz. Mufassal süredir kırılamayan rekoru kırıp takım namına Acun Şampiyonu görünmek istiyoruz. Bunun üzere hem takım hem birlikte bando kendisine elimizden geleni ortaya koyacağız” dedi. Değme sporcunun hayalinin olimpiyatlar olduğunu de söyleyen Kamal, “2020 olimpiyatlarında madalya alamadım amma bu tecrübeyle 2024 Paris’e hazırlanıyorum. Adım Adım gitmek istiyorum. Avrupa Şampiyonası evire çevire geçti, şimdi Acun Şampiyonası var. Önümüzdeki yıl ise olimpiyat vize maçları olacak. Yıpranmamış sezona dallı güllü şekilde başlamak istiyoruz. Seçkin sportmen kabil benim dahi hayalim 2024 Paris Olimpiyatları. Kesinlikle bu turnuva 2024 Paris Olimpiyatları’nın pespaye bir versiyonu. Gözyaşı grubu adına birbirine mail jenerasyonlar yüz yüze geliyor benim kilomda. Olimpiyatlar üzere erken benzeri prova diyebilirim. Burada madalya ahzetmek, 2024’te madalyanın aynı ucundan tutmak emretmek. Ne olursa olsun kürsüye geçmek çok oylumlu. Düştüğünüz zaman yine o kürsüye çıkamayabiliyorsunuz” açıklamasını yaptı.

Murat Fırat: “Çokça ongun benzeri takımımız var”

67 kiloda mücadele eden ve serencam Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Maksat Fırat dahi ongun ayrımsız tedbir kampı yaşadıklarını belirterek “Önümüzde Acun Şampiyonası var. Çokça fena hâlde hazırlandık. Sonuç kampımız burada. Pir geçti çalışmalar. Akıbet yapılan Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon oldum. Burada birlikte ülkemizi sunu ongun şekilde temsil etmek istiyorum. Sarıyer bizim evimiz kabil. 60 kiloda Asalet kardeşim, 67 kiloda birlikte ego Avrupa Şampiyonu oldum. İnşallah Acun Şampiyonası’nda da bayrağımızı göndere soldurmak istiyorum. Takımımız çok iyi. 55 kilodan 130 kiloya kadar çokça iyi aynı takımımız var. Hep şampiyon başlamak için gelecek, biz dahi böke oluşmak amacıyla mindere çıkacağız. Önümüzdeki yıl dolgunca bir etap alırsam Paris Olimpiyatları’na bile gitme hakkı kazanacağım. Elimizden geleni yapacağız” diye niteleyerek konuştu.

Senet Akbudak: “Rekoru yemek istiyoruz”

82 kilodaki madalya umutlarından Hisse Senedi Akbudak dahi kamp döneminin eli nimetli geçtiğini açıklayarak “İyi tıpkı periyot geçirdik. 82 kiloda savaşım edeceğim. Serencam kampımız Bolu’daydı ve hazırlıklarımızı orada tamamladık. Bundan Sonra evimizdeyiz ve sonrasında yolculuğa çıkacağız. Mızıka kendisine elan önce Avrupa Şampiyonası’nda alınan 16 madalyayı 17’ye çıkardık. Taze benzeri ekibiz. İnşallah henüz iyisini yapıp, elan önce 2 kez kazanılan bando halinde Acun Şampiyonluğu’nun 3.’sünü yaşayacağız. Geçen sene Oslo’de finale çıkmıştım. Imdi Dünya Şampiyonası’nda zer madalya kabul etmek istiyorum. Paris Olimpiyatları öncesinde üstelik okkalı bir sınav olacak ama önümüzdeki yıl yapılacak olan bökelik temel hedef olacak zira vizeleri orada alacağız. Önümüzdeki yıl da elimizden geleni yapıp inşallah olimpiyat kotasını alacağız” ifadelerini kullandı.

Metehan Başar: “Topluluk halinde Dünya Şampiyonluğu’nu hedefliyoruz”

97 kiloda mücadele eden benzeri eksantrik böke pehlivan Metehan Başar dahi Dünya Şampiyonası’na beş altı aynı süre kaldığını anlatım ederek “Bolu’daydık ve artık buraya biraz elan dinlenmeye geldik. Haddinden Fazla güzlü ayrımsız takımımız var. Avrupa 2.’si olduk ve demincek bile hedefimiz bando halinde Dünya Şampiyonu koyulmak. Buna inanıyoruz. Avrupa Şampiyonası çok kalburüstü geçti. Buraya birlikte gür hazırlandık. Hem ferdi kendisine şampiyona istiyorum hem da mızıka kendisine bökelik istiyoruz. Hedefimiz bu yöndeydi ve hazırlandık. Son Acun Şampiyonaları’nda birçok zer madalya kazandık. Benim şu anda takımımıza olan inancım umum. Avrupa Şampiyonası’nda bunu gördük. Bura biraz henüz akva tıpkı turnuva olacak ama inşallah bir nice madalyayla ülkemize döneceğiz” dedi. Paris Olimpiyatları üzere bile mütekellim Başar, “Önümüzdeki yıl başlayacak olimpiyat süreci öncesinde bu şampiyona de çok balaban. Önümüzdeki yıl Acun Şampiyonası’nda kalburüstü olmak çokça majör. Rastgele sporcu kabilinden benim bile hayalim olimpiyat madalyası. Vizeyi Acun Şampiyonası’nda kabul etmek elan ongun oluyor zira sonrasında proses uzuyor. Seneye olimpik kilolarda vizelerimizi alıp Paris Olimpiyatları’nda kızıl madalya yutmak istiyoruz” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Açıklamaların peşi sıra Güreş Milli Takımı, matbuat mensuplarına şişman şataf verdi. – İSTANBUL

Share: