Hacı adaylarının merakla beklediği malumat Din İşleri Başkanı Erbaş’tan geldi! 2023 yılı kayıtları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ulu Erbaş, Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla Reislik yerleşkesindeki 15 Orak Ayı Milli İrade Şehit Mehabetli Alıtkan Konferans Salonu’nda düzenlenen Dünden Bugüne Hac Yolculuğu Belgeseli Lansman Gecesi’ne katıldı. Büyük Erbaş, 2023 yılı hac kayıtlarıyla ilgilendiren hikmet verdi.

BAŞVURULAR E-KEREM ÜZERİNDEN

Erbaş, “2023 yılında hac amacıyla ilk defa anahtar yaptıracak olan veya kayıtlarında güncelleme yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, bu işlemlerini 5-26 Ocak tarihleri beyninde e-Cesamet üzerinden yapabileceklerdir. Etraflı hikmet üzere Başkanlığımız Hac ve Umre Genel Müdürlüğü hac.gov.tr adresinden ve 0850 260 1313 davet merkezimizden hikmet alınabilecektir” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAKTAYIZ”

Din İşleri Başkanlığının hac ve umre hizmetlerini ululuk ve milletin onuruna yakışır şekilde yapılmasına ilgi gösterdiğinin altını çizen Erbaş, “Hac ibadetinin ahkamına ve usulüne akla yatkın şekilde, şen ve kolayca zarfında namına getirilmesi için mukteza tedbirleri almaktayız. Planlı seminerlerle hacı adayı kardeşlerimizi eğitiyor ve bu nazik ibadete hazırlıyoruz. Mekke-i Mükerreme’de, Medine-i Münevvere’de akla yatkın konaklama mekanları, erişim ve delalet hizmetleri ile vatandaşlarımızın şen şekilde perestiş etmelerini temin ediyoruz.” diyerek konuştu.

Share: