Ilçebay Özçelik: “Kadına karşı şiddeti reddediyoruz”

Bitlis’in Hizan Kaymakamı Nurhalil Özçelik, kadına cebin şiddeti reddettiklerini belirterek, “Kadına müteveccih şiddete başarısız müsamaha ilkesi ile var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kadına yönelik şiddete alın farkındalık monte etmek ve vatandaşları bilgilendirmek için Hizan Kaymakamlığı koordinasyonunda Hizan Izzet Hastanesi, İlçe Cingöz Komutanlığı ve İlçe Itimat Müdürlüğü marifetiyle sergilik kuruldu. Standı musahabe ederek bilgilendirme özne Ilçebay Özçelik, “Kadına alın şiddeti reddediyoruz. Şiddetin ortadan kalkması amacıyla kadına yönelik şiddete başarısız tolerans ilkesi ile var gücümüzle çalışıyoruz. Takat gören, görme ihtimali olan ve mağdur edilen kadınlarımız telefonlarına indirdikleri Eş Acil Bindi Uygulaması (KADES) uygulaması ile biricik tuşla anında güvenlik güçlerimize ulaşarak müzaheret talebinde bulunabilirler” dedi.

Kaymakam Özçelik’e İlçe Bitirmiş Komutanı Binbaşı Belgit Çolak, İlçe Itimat Müdürü Mahmut Takatli Eyidoğan ve Hizan Azamet Hastanesi Müdürü Yahya Şam bile zevcelik etti. – BİTLİS

Share: