Kapadokya’daki kiliseleri gezmek üzere dakikalarca ilk kânun beklediler

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli kültür ve inanç turizminin merkezlerinden olan Kapadokya bölgesi son günlerde ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Yılın on iki ayı misafirlerini ağırlayan Kapadokya bölgesi hele Ağustos ayında ziyaretçilerin akınına uğruyor. Domestik ve yabancı turistlerin ilgisini çekici Kapadokya bölgesinde mevcut harabelik yerlerinin girişinde metrelerce gezmen kuyruğu oluştu. Sabahın önce ışıkları ile havalanan ısıdam çekicilik balonları ile bölgeyi gökyüzünden izleyen turistler, ilerleyen saatlerde de Kapadokya’nın masalımsı vadileri ve peribacaları beyninde tarihe şehadet ediyor. Kapadokya bölgesinde yer çokça musahabe edilen harabelik yerlerinin başında mevrut Göreme Açık Albeni Müzesi de serencam günlerde ziyaretçi akınına uğradı. Aynı saha niteliğinde olan Göreme Bariz Hava Müzesi, kayaç blokların içerisine oyulmuş kiliseler, şapeller, yemekhaneler ve oturma mekanları turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Göreme Engelsiz Gelgel Müzesi içerinde kâin, Kızlar ve Erkekler Manastırı, Eren Basileus Kilisesi, Elmalı Kilise, Ermiş Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Kaba Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı kilise ziyaretçiler eliyle gezilebiliyor. Göreme Açıkhava Müzesi 6 Mesafe 1985 tarihinden bu yana saf ve kültürel sağlık yerine UNESCO’nun Acun Mirası Listesi’nde yer alıyor. – NEVŞEHİRShare: