Karaismailoğlu: “Gayrı uymazlık partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır”

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Gayrı uymazlık partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır. O masalar haddinden fazla henüz toplanır, kalkarlar. Rastgele toplandıklarında, sair masanın hangi tarihte, nerede toplanacağına sadece karar verebilirler. O yüzden masaların şeş eksantrik, üstü apayrı. O masalarda milletin derdi olmadığı amacıyla o masalardan ayrımsız sonuç sokak.” dedi.

Karaismailoğlu, SELIM Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaretinde, Türkiye’da adeta 100 yılda yapılabilecek işlerin serencam 20 yıla sığdırıldığını belirterek, “O yüzden 20 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye beyninde dağlar kadar fark var. Bu sağlıkta üstelik adalette da teknolojide bile hakeza, Eriştirme ve Altyapı Bakanlığında bile hakeza. 20 sene öncesini ayrımsız düşünürseniz, Türkiye’de sonuç evre emin sıfır yollar ve sınırlı yollar, sınırlı bire bir enfrastrüktür… Bu dar enfrastrüktür üzerinden sanayiyi, ekonomiyi, istihdamı geliştirmeniz türlü değildi.” diye niteleyerek konuştu.

Bakanlık olarak son 20 yıldır 183 milyar dolarlık envestisman yaptıklarına dikkati calip Karaismailoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Bunun sonucunda ne oldu? Parçalanmamış 28 bin 700 kilometreye çıkacak mukassem kere ağımız, 57 tane havalimanımız, demir yollarımız, diğer bütün deniz yollarındaki artışlar ve bunun sonucunda hangi oldu? Ulaştırma altyapısının makul olduğu yerlerde, yani siz bire bir bölgeye ne büyüklüğünde hızlı, emin ve hesaplı benzeri şekilde giderseniz, o bölgenin üretimine, istihdamına, turizmine, tarımına umum 10 tiran sıkıntı ediyorsunuz. O yüzden bizim Bakanlığın yapmış olduğu projeler çok kıymetli. Siz 1 birimlik eriştirme enfrastrüktür yatırımı yaptığınızda, onun üretime etkisi bilcümle 10 dinsiz oluyor. Yeniden milli gelire etkisi 1 birimlik eriştirme yatırımının, tamlık 6 allahsız etkisi oluyor.”

Karaismailoğlu, birinci sınıf ve emin yollar sayesinde trafik kazalarının yüzdelik 80’e vasıl oranda azaldığını dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“Temas sene 9 bin 500 vatandaşımızın canını yetmek, bunlar bilcümle bağımlı ki çekicilik veren işlemler. Yaptığımız işlerle vatandaşımızın hayatını kolaylaştırıyor, üretimi, istihdamı artırarak ekonomimize oldukça fazla katkı sağlıyoruz. İnşallah bu yatırımlar artarak bitmeme edecek. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde dallı güllü, nazik Türkiye ve dünyanın gelişmiş en iri 10 ekonomisi arasına girecek Türkiye’nin adımlarını attık. Imdi Türkiye, kalın kafalı dönüşü sıfır bire bir asri medeniyet seviyesinin üstüne çıkma bire bir yola girmiştir. Bunun köylü dönüşü yoktur. O yüzden Cumhurbaşkanı’mız hem Türkiye’deki bu balaban, hareketli ekibe liderlik yapıyor hem bile dünyada nerede bir kriz, sorun varsa, artık bilcümle acun Türkiye’den ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğindeki kuruntu ve fikirlerden yararlanma ediyor. İnşallah bu artarak bitmeme edecek.”

Trabzon’da 20’nin üzerinde bitmeme fail posta projesi olduğunu ve bunlar için yoğun bütçeler ayrıldığını belirten Karaismailoğlu, işlerin takibini yaptıklarını ve sunma bodur zamanda tamamlayarak milletin hizmetine sunacaklarını anlatım etti.

Karaismailoğlu, bugüne kadar iri işlemler yaptıklarını, imdi bile durmayacaklarını vurgulayarak, “Tabiatıyla kim bizim nazik hedeflerimiz var. 500 bilyon dolara çıkacak ticaret, dış satım hedefi için belirlediğimiz altyapı yatırımları var. Bunları birlikte düzenlenen tıpkı şekilde yapıp, hem bölgemiz üzere hem ülkemiz için hedeflerimiz doğrultusunda imalatları yapmaya da bitmeme edeceğiz.” dedi.

“2023 seçimleri bizim amacıyla haddinden fazla koskocaman”

Nazır Karaismailoğlu, ati yıl yapılacak seçimlere ilgili da şunları kaydetti:

“2023 seçimleri bizim için çok kebir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde etkili, balaban Türkiye amacında bu gabi dönülemez yolun bitmeme etmesi gerekiyor ve devam edecektir. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Ayrıksı tehalüf partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır. Yani o masalar çokça henüz toplanır, kalkarlar. Değme toplandıklarında, değişik masanın ne tarihte, nerede toplanacağına yemeden içmeden karar verebilirler. O yüzden masaların şeş eksantrik, üstü apayrı, o masalarda milletin derdi olmadığı amacıyla o masalardan bir sonuç çıkmaz. Milletimiz da bunu sunma ongun şekilde biliyor, seçme zamanına büyüklüğünde daha birlikte gani anlayacaktır. Onu anlatmak amacıyla bile bizlere çok nazik görevler düşüyor.”

Karaismailoğlu, teşkilat mensuplarından, bıkmadan, usanmadan bugüne kadar yapılanları millete anlatmalarını istekle, “Onların gönlünü fethettikten bilahare, 2023’ü bile aktif tıpkısı şekilde atlattıktan sonradan balaban, diri Türkiye ve dünyanın mütekâmil 10 ekonomisi arasına çıkma Türkiye bundan sonra zar edilmiştir. Önümüzdeki çağ Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Bunu bütün dünya görüyor, vatandaşımız, milletimiz üstelik görüyor. Milletimiz de tercihini sandıkta verecektir.” diyerek konuştu.

Vekil Karaismailoğlu, beraberindeki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Tasavvur Zorluoğlu ve SELIM Öğür Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve diğer ilgililerle Teferruatlı Çıkmaz ve Kahramanmaraş Caddesi’nde esnafı musahabe etti, vatandaşlarla konuştu.

Restore edilen tarihi Trabzon Valiliği binasını da müzakere eden Karaismailoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’ndan çalışmalara ilgili bilgi aldı.

Share: