Kariyer Merkezi aksiyon dünyası ile ‘yeni kere haritası’ amacıyla buluştu

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürlüğü öncülüğünde oluşturulan ve Sazak’in iş dünyasının yüce aktörlerini barındıran İşgücü Piyasası Koordinasyon Kurulu, yeni tıpkısı öğün haritası için toplandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi koordinesinde gerçekleşen toplantıda, yaşanan deprem felaketi sonrası belde illerden Mersin Ağacı’e yaşanan kafile, basamak, enfrastrüktür, afiyet, içme suyu kabil konuların beraberinde herif kaynağı konusuna birlikte özen çekildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, Kariyer Merkezinin daha kurulduğu önceki günlerde İşgücü Piyasası Eş Güdüm Kurulu fikrini hayata geçirdiğini, verilen hizmet programlarının bile sahanın ihtiyaçlarına akıllıca namına planlandığının altını çizdi.

“Kariyer Merkezinin hedef kitlelerinden birisi işverenler”

Mersin Ağacı Düzentileme ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile gelişim arayan ve işverenlere, İŞKUR hizmetlerinin sunumuna yönelik, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile mesleksel sertifikasyon programlarının açılmasına yönelik protokollerle hisse senedi arayanların, gençlerin ve adayların patika kazanması ve istihdam edilebilirliklerine yardım sunulmasının hedeflendiği belirtildi. Kariyer Merkezinin yer kebir amaç kitlelerinden birini birlikte işverenlerin oluşturduğunu belirten Özada, işverenlere ve arzulu yöneticilere müteveccih kurumsal ve kişisel eğitimler, personel ihtiyaçlarına müteveccih verilen buluşma simülasyonları ve müşavirlik hizmetinin önemine değindi. Kariyer Merkezinin ati projelerinden de bahseden Özada, ‘Online Kariyer Platformu, Online Eğitimler, Kariyer Mersin Ağacı’ kabilinden projelere 2023 döneminde ciddiyet vereceklerini söyledi.

Serbest Bölüm çalışmasında kurul üyelerinin gündemini yaşanan hareket felaketi sonrası belde illerden Mersin’e yaşanan kafile oluşturdu. İşgücü Piyasası Koordinasyon Yerleşmiş Toplantısında üyelerin eş görüşü olarak önümüzdeki süreçte İnsan Kaynakları, Mesleki Eğitim, İstihdam, Girişimcilik gibi konuları içeren Kariyer Sazak Çalıştayı yapılarak kentin dinamikleri beyninde var olan iletişimin en son seviyeye çıkarılması hedefleniyor. – MERSİN

Share: