Kastamonu Belediyespor-Buducnost BEMAX maçının arkası sıra

Hentbol EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Karadağ’ın Buducnost BEMAX takımına sahasında 27-40 yenilen Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, ilk maçın kendileri amacıyla hayal kırıklığı olduğunu söyledi.

Maçın ardından Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen ve Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ile Kastamonu Belediyesporlu hentbolcu Katarina Jezic ve Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic gazetecilere matbuat açıklaması yaptı.

Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, rakip takımı tebrik kartı ederek, “Hakeza tıpkısı kaybetme beklemiyorduk. İlk karşılaşma bizim amacıyla görüntü kırıklığı oldu. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” dedi.

Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ise Şampiyonlar Ligi’ne bereketli başladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Savaşıp 2 puan aldığımız için gururluyuz. ikinci nısıf daha ongun oynayarak istediğimiz skoru elde edebildik. Bütün oyuncuları sahaya sürebildik. Şampiyonlar Ligi’nde geçmiş adımımızdı. Elbette hentbol oynayacağımızı gördük. Böyle tıpkısı galibiyet beklemiyorduk. İyi heyetiyle oynadık. Şampiyonlar Ligi’nde böyle bire bir yengi kabul etmek evire çevire. Şimdilik biraz kutlayacağız amma sonradan tıpkısı sonraki pik odaklanacağız.”

Kastamonu Belediyesporlu oyuncu Katarina Jezic dahi rakibi kutlayarak, “İyi savaştılar ama bizim için hayalet kırıklığı oldu. Önümüzde henüz uzun tıpkı el var. Kafamızı sert tutup başka maçlara odaklanacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic ise Kastamonuspor’un bozuk benzeri sporcusu olduğunu hatırlatarak, “Sabık sene Kastamonu’da fena hâlde anılarım oldu. Kastamonu’ya teşekkür ediyorum. Sunturlu bire bir maç oldu” ifadelerini kullandı.

Share: