Kastamonu’da 2 kişinin yaralandığı taşkın asayiş kamerasına yansıdı

Kastamonu’üstelik evvel enerjik olan boğanak ve dolu sonrası 2 kişinin yaralandığı tıpkı kafedeki taşma, düzenlilik kamerasına yansıdı.

Kastamonu’dahi güzeşte yaşanan bora ve meşbu zımnında birçok karı ve hisse senedi yerini akarsu bastı.

Kuzeykent Mahallesi’ndeki bir kafenin bodrum katındaki akarsu baskınında 2 alıcı yaralandı.

Olayın ardından Kastamonu Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar, tedavileri sonrası taburcu edildi.

Kastamonu Belediyesi ekipleri ise kafedeki suyun tahliyesi amacıyla iş yürütüyor.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde suyun bir anda kafedeki mutfak, depo ve lavaboların bulunduğu alana dolduğu görülüyor. Müşterilerin su baskını sonrasında yaşadığı sıkıntı ve kaçma çabası de görüntülerde meydan alıyor.

Kafe sahibi Bilal Emirsüleymanoğlu, AA muhabirine, ağır yağış sonrası kafenin duvarının yıkıldığını söyledi.

Duvarın yıkılması ve kafenin sular altında kalması dolayısıyla 2 müşterinin yaralandığını anlatan Emirsüleymanoğlu, “Depolarımız, mutfağımız kâffesi dominant altında kaldı. Kıygın olduk. Şu anda Uray ekipleri suları boşaltıyor. Sonrasında hasarımız ortaya çıkacak. Elan az yağmurlarda üstelik sıkıntılar yaşadık. Amma ilk defa bu kadar kilolu tıpkı şey yaşadık.” diyerek konuştu.

Kafe çalışanlarının akarsu sızıntısı yaşandığı önceki andan itibaren müşterileri uyardığını rapor fail Emirsüleymanoğlu, “Müşteriler tuvaletteyken şakkadak sular altında kalmışlar. İçeriden yüzerek çıkmışlar.” dedi.

Yaralanan müşterilerden Emre Ersoy ise kafeye geldiklerini ve daha sonra ast kattaki lavaboya indiklerini söyledi.

Temas şeyin bir anda meydana geldiğini belirten Ersoy, “Nazik aynı sesle duvar üzerimize yıkıldı. Biz bile arkadaşımla suların altında kaldık. Yüzerek kendimizi üst attık. Bizi kafe çalışanları ve sahipleri hastaneye götürdüler.” diye konuştu.

Orhan Aslanov bile çabucak kendilerini suyun içinde bulduklarını kaydederek, “Yüzerek çıktık. Kolum, omzum, sırtım ve ayaklarımdan yaralandım. Kafe çalışanları hastaneye götürdü. Temas meydan bir anda paramparça oldu.” ifadelerini kullandı.Share: