Keşan’da nikah şekeri hesabına kedi ve köpeklere mama dağıtımı

Keşan Belediyesi 4 Ilk Teşrin Hayvanları Siper Gününü kapsayan hafta boyunca nikah fail çiftlere ve yakınlarına pisik, köpek maması dağıtmaya başladı.

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, nikah dairesi personeline nikah için mevrut koşa ve çiftin yakınlarına nikah şekeri ikramı adına efsanevi haklarına dikkat girmek ve farkındalık oluşturmak için 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Gününü kapsayan hafta boyunca pisik, köpek maması dağıtılması talimatını verdi.

Bu kapsamda Helvacıoğlu kıydığı nikahlarda bu uygulamaya önderlik etti.

Ece Turan ve Kaan Eker çiftinin nikahını kıyan Helvacıoğlu çifte ve yakınlarına paketlenmiş mama ihsan etti.

Meryem Aydınlık ile Mehmet Kuvvetli’ın nikahını birlikte kıyan Helvacıoğlu nikah salonuna “Miniş” adlı yavru kediyle geldi.

Nikahın ardından yavru kediyi tekme ihsan edip, kediyi sahiplendirdi.

Gelin Meryem Münevver, törende yaptığı konuşmada, hararetli ve bahtiyar bire bir dönme yaşadıklarını belirtti.

Kendileri üzere fena hâlde tıpkı sürpriz olduğunu rapor fail Işıklı, “Şekerli tıpkı andaç adına kalacak sonuna büyüklüğünde. Yıpranmamış hayatımıza 3 gönül başlıyoruz. Kullanılmamış evlenen çiftler ve durumu olan insanlar tıpkı cana halk uzatabilirse ne mutlu.” dedi.

Damat Kuvvetli bile “Miniş”in kendileri amacıyla bire bir eş olacağını ve törende şeker yerine çaça dağıtılmasının farkındalık oluşturacağını kaydetti.

Share: