Kocaeli’de Muay Thai rüzgarı esecek

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenecek olan 15 Temmuz Milli İrade Muay Thai Şampiyonası’nda 7 ilden 369 sportmen şampiyona üzere çalma dökecek.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 12-14 Ağustos tarihleri beyninde 15 Orak Ayı Milli İrade Muay Thai Şampiyonası gerçekleştirilecek. Gebze Vabeste Spor Salonu’nda yapılacak olan müsabakalara Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya, Düzce, Bolu, Tekirdağ oluşmak için 7 il ve 39 kulüpten 369 sportmen iştirak sağlayacak. Sporcuların, minikler, yıldızlar, çoluk çocuk ve büyükler kategorilerinde şampiyonluk üzere ter dökecekleri müsabakayı vatandaşlar de ücretsiz tıpkısı şekilde izleyebilecek.

Kocaeli Muay Thai İl Temsilcisi Osman Şığva, “Düzenlediğimiz turnuvaya 7 ilimizden 369 sporcumuz katılıyor. Bu minval turnuvalar düzenleyerek sporcular arasındaki dostluğu, bağlanak ve beraberliği arttırmayı hedefliyoruz. Bunun beraberinde düzenlenen değme turnuva sporcuların sınama kazanması açısından da berenarı kocaman. 15 Orak Ayı ruhuna makul bire bir turnuva olacağına yürekten inanıyorum. Şimdiden katılım sağlayacak olan hep sporcu ve antrenörlere teşekkürname ediyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi. – KOCAELİ

Share: