Köylülerin hayvanlarını telef eden köpekler saygı salmaya bitmeme ediyor

Bolu’nun Yumrukaya köyünde balaban ve küçükbaş çok sayıda havyanı öldürme eden avare köpekler köylüleri ayaklanma ettirdi.

Edinilen bilgiye göre, Bolu merkeze bağlı Yumrukaya köyünde geçtiğimiz günlerde sürüler halinde gezen sahipsiz köpeklerin haddinden fazla sayıda koyunu katil etmesinin ardından, tıpkısı köpekler Necla Çırpan isimli kadının tavuklarına saldırdı. Çırpan’ın evinin bahçesinde kâin kümeste beslediği 20 tavuktan 15’i köpeklerin saldırısında öldürme oldu. Tavuklardan 5’inde ise iri yaralar oluştu. Köylülerin bunaltıcı rüyası haline gelen köpeklerin yakalanması için vatandaşlar yetkililerden arkalama istedi.

“Komşumuza de saldırmaya kalkmışlar”

Köpeklerin köyde yaşayanlara saldırdıklarını belirten Çırpan, “20 tavuğum vardı. 5 tane kaldı. 5’i birlikte çorlu. 4 koyunu, 9 tavuğu ölen oldu. Sürüyle köpek geliyormuş. Biz görmedik. Kümesin sadık olduğu halde açmışlar. Ben yoktum ama eşim ve çocuğum vardı. Onlar de tıpkı molekül duymamışlar. Sabah görmüşler. Muhtara söylediğimiz halde hiç ilgilenmediler. Komşumuz hayvanlarını otlatırken ona bile saldırmaya kalkmışlar. Karı korkmuş. İlgilensinler. Esbak akşam bile birisinin 20 hindisi gitmiş. Dağkent Mahallesi’nde bile birinin 6 koyununu öldürmüşler” dedi. – BOLUShare: