Köyceğiz’de depremzedeler üzere dalgı tulumu, masa ve tabure üretiliyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Ahali Eğitimi Merkezi’nde facia bölgesinde keçe kentlere yerleşen depremzedeler için gaflet uykusu tulumu dikiliyor.

Muğla İl Milli Terbiye Müdürlüğü aracılığıyla başlatılan çalışmalarla önceki etapta 10 bin gaflet uykusu tulumu bölgeye gönderilecek. Muğla İl Milli Yetişek Müdürlüğü eliyle 10 bin dalgı tulumu için lüzumlu kumaş ve malzemeler hazırlık edilerek Tekemmül Enstitüsü ve Ahali Eğitimi Merkezlerine ulaştırıldı. Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi’ne üstelik gönderilen malzemeler kullanılarak dirayetli öğreticiler Fatma Talih, Selcen Ataklı, Hatice Bağlam Adak, Tezcan Türken ve kursiyerler tarafından uyku tulumları ongun çalışmaları aralıksız bitmeme ediyor. Antrparantez Köyceğiz Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi’nde zelzele bölgesine yetişmek amacıyla masa ve basamak üretiliyor.

Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak da kursiyer ve dirayetli öğreticileri, Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini mülakat ederek, “Öncelikle yaşadığımız yer sarsıntısı felaketi nedeniyle tamam milletimize esbak olsun diliyorum. Depremzede kardeşlerimizin yaralarını bütün gelişigüzel yutmak üzere kavim olarak üzerimize sakıt temas görevi ifa etme noktasında Köyceğiz Umum Eğitim Merkezi’mizde oradaki vatandaşlarımız amacıyla aymazlık tulumu üretimi yapılıyor. Antrparantez yer sarsıntısı bölgesinde deri kentlerde mütezayit vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bastırmak üzere Köyceğiz Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi atölyelerinde portatif masa ve sekmen üretiliyor. İnşallah depremzede kardeşlerimize üretilen gaflet tulumları, masa ve tabureler gönderilecek. Bu seferberlikte fariza alarak nazik bir fedakarlık örneği gösteren cemi çalışanlara şükranlarımı sunuyorum” dedi. – MUĞLA

Share: