Mardinli doktor kendine has saç stiliyle kortlarda raket sallıyor

KENDINE ÖZGÜ saç stiliyle Mardinli Dr. Mustafa Keleşoğlu, lisanslı sporcu adına çıktığı kortlarda “madalya” hedefiyle raket sallıyor.

İzmir Iye Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve Nusaybin Oran Hastanesinde biyokimya uzmanı yerine fariza işleyen Keleşoğlu, natür, laf ve spor alanlarında dahi çalışmalar yapıyor.

Kovid-19 salgını dönemindeki boş zamanlarında ilgi duyduğu teniste kendini geliştirip lisans düzlük Keleşoğlu, lehçe turnuvalara katılmaya başladı.

Bu sene ikincisi planlı Dert Dağı Alan Topu Turnuvası’nda 3 karşılaşma kazanan Keleşoğlu, kol birincisi oldu.

“Saçımı görünce ‘çokça mebzul oynuyorum’ diye niteleyerek düşünüyorlar”

Keleşoğlu, AA muhabirine, katıldığı turnuvalarda saç stili ve düzenli oyun tarzıyla adlı tenisçi Dustin Brown’a benzetildiğini söyledi.

Aynı zamanda bereketli tıpkısı tenis izleyicisi olduğunu vurgulayan Keleşoğlu, şöyle konuştu:

“Müstevli döneminde yapacak benzeri husus aradım. Bu kadar sevdiğim tıpkı sporu ‘neden yapmayayım’ dedim. Ibret alarak tenise başladım. Derece Derece kendimi artık geliştirip lisans çıkararak hakeza turnuvalara katılmaya başladım. Turnuvalara katıldığımda insanlar saçımı görünce ‘çok mebzul oynuyorum’ diye niteleyerek düşünüyorlar. Sonraları birinci sette oyunumu görünce dağılıyorlar. Saç modelim özen çalımlı. İnşallah sonraki turnuvalarda oyunumla gündeme geleceğim.”

Keleşoğlu, Ağrı’birlikte güzeşte yıl ilk defa katıldığı alan topu turnuvasında on paralık galip gelemediğini fakat bu yılki turnuvada çıktığı 3 maçı bile kazanmaktan mutluluk duyduğunu anlattı.

“Usanç ve stres alaşağı etmek için tenis oynuyorum”

Teniste henüz muvaffakiyetli tevessül etmek için haddinden fazla çalışacağını nâkil Keleşoğlu, şunları kaydetti:

“Tenis alelacayip tıpkısı spor, halı sahadaki gibi 14 birey bulmaya lazım bulunmayan. Bu haddinden fazla balaban tıpkısı üstünlük. Üste ayrımsız zar bulduğunuzda kendinizle birlikte oynayabiliyorsunuz. Hem beğenilen hem bile vücudun değme tarafını çalıştırıyor. Daha evvel alan topu oynamayanalar ‘yapamam’ demesinler. Ortalama 18-24 ibret aldıklarında tenis oynama düzeyine geleceklerdir. Banko tümce uğraşı adına alan topu oynamalıdır. Ego biyokimya uzmanıyım ama fırsat buldukça mesleğimizin yorgunluğunu ve stres alaşağı etmek üzere tenis oynuyorum.”Share: