Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, bu şeb yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök gürültülü bora yağış beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, meydana gelebilecek başat, su baskını ve hortum üzere olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu geceleyin yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te kuvvetli; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise yer saha akva yağmur beklendiğini duyurdu. Hava Bilgisi’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset muhtemel gök gürültülü boğanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerel kendisine sağlam (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da düzlük kayran çok sağlam (51-75 kg/m2) olacağı anlayış ediliyor. Anide dominant, taşma, sebep, yerli dolu yağışı, hortum vuku riski, kuvvetli rüzgar ve gücük devamlı fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: