Muş’ta depremzedeler için yardım kampanyaları bitmeme ediyor

SELIM Tümen Muş Karı Kolları Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler üzere “Sıcak sofralar yeniden kurulsun” kampanyasını başlattı.

DOĞRU Parti Avrat Kolları Başkanı Şeyma Arslan, yaptığı yazılmış açıklamada, 6 Şubat’ta “asrın felaketi” ile yüz yüze kaldıklarını, 11 ili etkileyen depremlerin arkası sıra YANLIŞSIZ Parti Genel Merkez Avrat Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in öncülüğünde mutluluk genelinde söz konusu kampanyanın başlatıldığını belirtti.

Karı kolları yerine toprak ve ilçe teşkilatlarıyla yaraları gidermek ve deprem bölgesindeki vatandaşlara yardımcı olmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarını nâkil Aslan, şunları kaydetti:

“Toplanan aş damı setlerimiz araçlara yüklenerek depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yola çıkacak. Malatya’ya gidecek olan aracımızı uğurladık. Zaman ortamında oluşacak ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımızı çeşitlendirmeye bitmeme edeceğiz. YANLIŞSIZ Öğür Kadın Kolları olarak kamu Türkiye’de mülk ve kaymakamlık teşkilatımızla birlikte sonsuz sahada olup depremden etkilenen vatandaşları serbest bırakmayacağız. Umutlarımızı baştan yeşertmek amacıyla devletimiz ve milletimizin gücüyle ve elbirliğiyle yaralarımızı gelişigüzel saracağız. Rabbim böyle benzeri felaketi bizlere benzeri daha yaşatmasın. Ülkemizin ve milletimizin başı salim olsun.”

Share: