Muş’ta ortaöğretim öğrencilerinden depremzedelere müzaheret

Muş’ta Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Rum Lisesi öğretmen ve öğrencileri, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için arkalama kampanyası düzenlendi.

Öğrenciler kampanya kapsamında topladıkları parayı depremzedeler için açılan hesaba yatırdı.

Okulun Müdür Muavini Yunus Yalçın, depremzedelerin yaşadıklarına vurdumduymaz durmak istemediklerini söyledi.

Okulda vazifeli öğretmenlerin sarsıntı bölgesine anbean taharri ve istirdat çalışmalarına katıldığını anlatan Sert, “Okulumuzdaki arkalama kampanyamızı konteyner alımı üstüne yürütmeye başladık. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin katkılarıyla 80 bin teklik civarında yardımı topladık. Valimiz İlker Gündüzöz’ün koordinasyonundaki Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesindeki depremzedelerin ihtiyaçlarını kaplamak için taşımalık siparişimizi verdik.” dedi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Bildirici de “Depremin olduğu andan itibaren okulumuzda yekpare öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle hem maddi hem da manevi yardımlarda gezmek üzere benzeri araya geldik. Manevi yerine üstelik okulumuzda 5 Kur’an-ı Ahi ağaçküpesi başlattık. Hatimlerimizi depremde son eden kardeşlerimizin ruhuna bağışladık. Rabbim bir henüz hakeza teessürat yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.

Öğrenci Zehra Özdemir ise depremden belde çokça kalbi kırık olduğunu belirterek, “Elimizden gelse henüz aşkın müzaheret yapmaya çalışırdık. Biz birlikte benzeri durumu yaşayabilirdik. Ailemden alarak biriktirdiğim harçlıklarımı bu yardım kampanyasına bağışladım.” şeklinde konuştu.

Share: