Kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu yolda mütehammil say

Kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu yolda sağlam çalışma

Çığ riski ve ciddi tipiye karşın başlatılan karla savaşım çalışması bitmeme ediliyor

MUŞ – Muş’un Hasköy ile Bitlis’in Mutki ilçeleri ortada kâin güvenlik amacında çığ riski ve çetin tipiye rağmen başlatılan karla savaşım çalışması devam ediliyor.

Hasköy ve Mutki ilçelerini birbirine bağlayan, çığ ve tipi nedeniyle sürekli kapanan güvenlik uğrunda açılış ve teşmil çalışmaları kesintisiz devam ediyor. Kar kalınlığının yer meydan 4-5 metreyi bulduğu bölgede Karayolları 113. Ofis Şefliği karla savaşım ekipleri çığ riskine karşın posta teşmil ve açılış çalışmasına kilolu mücahede harcıyor.

Karayolları 113. Bölüm Şefi Mehmet Mübarek Andiç, tipi ve çığ riskine karşın vatandaşların şen yolculuk etmesi için çalışmaların layenkati bitmeme ettiğini belirterek, “Karayolları 113. Yazıhane Şefliği ekipleri kendisine vatandaşlarımızın şen bire bir şekilde yolculuk edebilmeleri üzere 7/24 erişim hizmeti vermekteyiz. Özelikle Muş-Bahane ile Muş-Mutki yağız yollarında tipi ve çığa rağmen ekiplerimiz karla savaşım çalışmalarına bitmeme ediyor” ifadelerini kullandı.

Sabah açtıkları yolun meridyen düzlemi çığ ve tipi dolayısıyla esasen kapandığını söyleyen hisse senedi makinesi operatörü İdris Karakan ise “Şu zaman Bitlis-Muş önünde çalışıyoruz. Korkulu tipi ve çığ tehlikesi var. Tığ açıyoruz çığ düşüyor. Yeniden dönüp çığın düştüğü yeri açıyoruz. Bu yolda tahminî 3-4 kilometrede haddinden fazla aşkın tipi oluyor. kimi zaman vatandaşlar burada yatık kalıyor. Tipi dolayısıyla kâh kesimlerde vadi düz 6 metre kar kalınlığı birikiyor. Print şartlarda çalışıyoruz. Vatandaşların kıygın olmaması üzere elimizden geleni yapıyoruz. Sabaha cebin saat 05.00’te bu yolu açtık fakat öğlen döndüğümüzde gine çığ düşmüştü. Yolu ulaşıma açtık ancak çığ tehlikesi bitmeme ediyor” dedi.

Share: