Mustafa Adıgüzel: İptal Edilen KPSS’nin Sorumluları Kim? Soruşturmadan Son Alınamadı

CHP Kargaşa Milletvekili Mustafa Adıgüzel, sorularından bazılarının elan evvel yapılan bir tecrübe sınavında sorularla tıpkısı olduğunun ortaya çıkması üzerine nakız edilen ve zaman yeniden yapılan Kamu Personeli Seçilmiş Sınavı’na (KPSS) ait, “İptal edilen KPSS’nin sorumluları ki? Bununla ilgili tıpkısı anket başlatıldı ancak elan akıbet alınamadı. Ayrımsız günah keçisi bulup birlikte bütün suçu ona atacaksanız bunu on paralık yapmayın. Çünkü ana sorumluların sunu tepedekiler olduğunu biliyoruz” dedi.

ÖSYM marifetiyle hazırlanan KPSS sorularından bazılarının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla tıpkısı olduğu sav edilmiş ve 31 Temmuz’de yapılan sınav iptal edilmişti. ÖSYM, bozma ettiği KPSS’yi bugün baştan yaptı.

CHP Kalaba Saylav Mustafa Adıgüzel, bugün yaptığı açıklamada, tahrip edilen KPSS’ye ilgili soruşturmaya ilgi çekti. Adıgüzel, şunları söyledi:

“İptal edilen KPSS’nin sorumluları kim? Bununla ilgili benzeri sormaca başlatıldı fakat henüz sonuç alınamadı. Ayrımsız günah keçisi bulup dahi bilcümle suçu ona atacaksanız bunu tek yapmayın. Zira asıl sorumluların arz tepedekiler olduğunu biliyoruz.

Adaylar karışma beis gören herkesin mecmu masraflarının da tazmin edilmesini istiyoruz. Yemeden Içmeden yeni başvurularda masraf parası alınmaması bu meseleyi çözmez. Çünkü öğün parası, yemek parası ve konaklama parası ödediler; yemeden içmeden kendileri değil, aileleri ile beraber. Bunların hükümet aracılığıyla aileleriyle beraber… Kezalik kamunun birlikte özellikle kitapçık parası gelmek amacıyla it canlı çok masrafı oldu. Eksiksiz bunların sorumlulardan tazmin edilmesi lazım.

Bu dokunaklı yönetimin bu işten mesul olduğunu biliyoruz. Tekrar benzeri günah keçisi bulup bu işi kapatmaya kalkmayın. Türel süreçleri da izlem edeceğiz. Bununla ilgilendiren dahi aynı soru önergesi hazırladık. Bakanlığa vereceğiz ve sonuçlarını bekleyeceğiz.”Share: