Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, Mardinliler Derneği’ni Mülakat Etti

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Aldanmaz, Büyükdere Mahallesi’nde kâin Eskişehir Mardinliler Toplumsal El Birliği Derneği’ni müzakere etti. Ziyarette konuşan Başbuğ Aldanmaz, “Sizin amacıyla balaban olan kültürel unsurun, sanatın kursunu açalım. Alay Malay hareket yapalım, birlikte üretelim. Mardin kültürünü alay malay yaşatalım” dedi.

Odunpazar Şehremini Kazım Kurt, Eskişehir Mardinliler Içtimai Dayanışma Derneğini mülakat etti. Cemiyet Başkanı Kağan Arat ve topluluk üyeleri ile ayrımsız araya mevrut Başkan Aldanmaz’a Büyükdere Mahalle Muhtarı Büyük Yeşildal haremlik etti. Mardinlilerin kırıcı ilgi gösterdiği ziyarette Başkan Aldanmaz, hemşehrilerinin irade ve isteklerini dahi dinledi. Notlar alan Başkan Aldanmaz, bu arzu ve istekleri ilgilendiren müdürlüklere ileterek yerine getirilmesini sağlayacağını söyledi.

“MARDİN KÜLTÜRÜNÜ BİRLİKTE YAŞATALIM”

Türkiye’nin 72,5 milletin tıpkı arada yaşadığı tıpkı mevki olduğunu vurgulayan Başbuğ Kurt, “Fena Hâlde aynı mozaik olmuşuz. Bu birlikteliğin devam ettirilmesi gerekiyor. Avrupa 70 milletin pasaportunu vermekle övünüyor. Adamlar 70 milleti benzeri araya getirmiş, bununla övünüyor. Tığ hazırda olan birlikteliği bölüyoruz” dedi.

Odunpazarı Belediyesi’ni murahhas bir dalavere anlayışı ile yönettiklerini tamlayan Komutan Aldanmaz, bu nedenle çokça sayıda demokratik kitle örgütü ile iş birliği yaptıklarını söyledi. Eskişehir Mardinliler Derneği ile dahi iş birliği fora etmek istediklerini kaydeden Başbuğ Aldanmaz, “Sizin amacıyla şanlı olan kültürel unsurun, sanatın kursunu açalım. Gelişigüzel iş yapalım, alay malay üretelim. Mardin kültürünü alay malay yaşatalım” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Aldanmaz, konukseverliği amacıyla Topluluk Başkanı Arat ve toplum örgütü üyelerine teşekkür etti.

Başkan Kurt’a ziyareti için teşekkürname eden Eskişehirli Mardinliler Toplumsal Dayanışma Derneği Başkanı Melik Arat, Odunpazarı Belediyesi ile iş birliğine degaje olduklarını söyledi.

Share: