Onlar, ‘Dünya Engelliler günü’nde gidiş söyleyerek gönüllerince eğlendiler

Onlar, ‘Acun Engelliler günü’nde nağme söyleyerek gönüllerince eğlendiler

BİTLİS – Bitlis Çıplak Hayat Bakım, Iyileştirme ve Aile Enformasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından “3 Açıklık Acun Engelliler Günü” münasebetiyle planlı etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendi.

Program diya ve muhtelif videoteyp gösterisiyle başlayarak enstrüman eğlence ile bitmeme etti. Düzenlenen etkinlikte alım amirleri ve davetlilerle bire bir araya mevrut engelliler, öğretmenler korosunun söylediği bir birinden adamakıllı müzikler eşliğinde eğlenerek oyunlar oynadı.

Program böylecene gazetecilere açıklama işleyen Bitlis Kilitsiz Küreksiz Yaşam Hizmet, Iyileştirme ve Aile Müracaat Merkezi Müdürü Nazlı Akay, “Bugün merkezimizde 3 Çatlak Dünya Engelliler Haset münasebetiyle izlence düzenledik. Amacımız engellilerimizin yaşadığı sorunlara dikkat çekmekti. Müzik öğretmenleri de engellilerimizde gelişigüzel iyice bire bir müzik dinletisi sundular. Oldukça iyice program oldu” dedi.

Planlı etkinliğe Çakal Armudu Kaymakamı Fikret Kötü, Bitlis Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü İsmetullah Altun, gurur amirleri ve davetliler katıldı.

Share: