Öztrak’dan Kılıçdaroğlu’nun ABD’deki zayi 8 saatine yönelik sorulan soruya tepki: “Bu yapılan gazetecilik değil ayıptır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Üstün Öztrak, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun BENDE’deki kamuoyuna yansımayan 8 saatine ilişik soruya tepki göstererek, “Bu soruyu soranın gazeteci olması beklenir. Bu yapılan gazetecilik değil ayıptır” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 14 Ekim’de Bartın’ın Amasra ilçesinde yaşanan beyaz zehir ocağındaki patlamada hayatını kaybeden 41 işçi üzere başsağlığı dileyen Öztrak, yaralıların dahi bir zaman evvel iyileşmesi temennisinde bulundu. Bu tür kazaların toplumda travmaya neden olan olaylar olduğunu tabir fail CHP Sözcüsü Öztrak, açıklamanın peşi sıra matbuat mensuplarından gelen soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’nun BENDE ziyareti sırasında kamuoyuna yansımayan 8 saatlik süreçte nerede olduğuna, kimlerle görüştüğüyle ve hamburger yiyip yemediğiyle ilgili aynı gazeteci yoluyla namına yöneltilen soruyu cevaplayan Öztrak, tepkiyle cevap verdi. Öztrak, “Genel Başkanımızın böyle bir konu söylediğini nereden duymuşlar. Genel Başkanımızın hakeza bire bir ifadesi bulunmayan. Bu soruyu gönderenlerin herhangi bir şeyden ilk gazeteci olması beklenir. Böyle bir soruyu birleri eline tutuşturduğu anda arz azından bunun doğruluğunun soruşturulması lazım. Bu yapılan gazetecilik değildir, ayıptır” dedi.

“ABB Meclisindeki Halk İttifakı’na mensup üyeleri yanlışlık işliyorlar”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki su fiyatlarına yapılan yüzdelik 50 oranındaki indirime yönelik SELIM Partili Uray Sedir Üyelerinin ense oruçlu olduğunu savunan Öztrak, “ABB Meclisi’nde Topluluk İttifakı’na mensup üyelerin gözleri o büyüklüğünde dönmüştür ki cürüm işlediklerinin farkında değiller” diye niteleyerek konuştu. – ANKARA

Share: