Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmayan, basınla buluştu Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, kent hastanesi banko ilin ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Prof. Dr. Yılmayan, üniversitede düzenlediği basın toplantısında, göreve başlayalı tahminî 2,5 ay olduğunu belirtti.

Bu süreyi korkulu ezgi içerisinde darülfünun ve ili tanımakla geçirdiklerini anlatım eden Yılmaz, “Nasıl benzeri katkıda bulunabiliriz, önce belirleme edelim dedik. Bir doktor kendisine teşhisi doğru koyamazsınız tedaviniz akla yatkın olmayabilir. Üniversiteyi da benzeri şekilde görüyorum. Evvel makul teşhis, ihtiyaçları tespit etmek, arkası sıra elimizdeki imkanlarla yer nazik verimliliği alabilecek müdahalelerde bulunmaktır.” dedi.

Yılmayan, ilin nabzını yokladıklarında sunma büyük taleplerin neredeyse yüzde 95’inin sağlıkla müteallik olduğuna belen ederek, şunları kaydetti:

“Keyif derken birlikte aklımıza üniversitemizin hastanesi geliyor. Üniversitemizin hastanesini ben bir yurttaş namına öncelikle gittim, gezdim, henüz sonra bir sökel ve pestil yakını kendisine gittim. Sonradan hep katları ve ivedili servisi arkadaşlarımla maada resmi adına gezdik. Atamam bakir olduğu üzere çoğu sevimli beni tanımıyordu. Yaptığımız bu ziyaretlerde hastaların bildirme balaban sav yaşadığı kavuşum ivedili servisi olduğunu ve hastanın durumu ciddiyse o hastamızın ağır sıklet bakıma ihtiyacı yahut yatak ihtiyacı olduğunu görüyor olduk.”

Yılmaz, hastanenin servislerinde restorasyon faaliyetleri devam ettiğini, acil servis konusunda birlikte kâin yeri uzun uzadıya gündeş ayrımsız çatı yapmayı planladıklarını kaydetti.

Rize Site Hastanesi projesinin çok iyicene olduğunu tamlayan Yılmayan, “Şehir Hastanesi banko şehrin ihtiyacını karşılayacaktır. Çokça gündeş ve hep ihtiyaçlar mutasavver. Burası tıpkı çekim merkezi olmalı. Sağlık turizmi bölgemiz üzere dahi iri aynı kazanım. Bunu dahi bu şifahane ile sağlayabiliriz.” dedi.

Yılmaz, melfuf yerleştirmelerle bu arada üniversitede doluluk oranının yüzdelik 86 belirterek, “Benzer statüdeki üniversitelerde analog ortalamalar var. Öğrencinin niteliğini artırarak bunu yüzde 100’e şüphesiz getirebiliriz? Bizlerin sunacağı imkanlarla ilişkin. Zira sizin sunu bereketli reklamınızı öğrencilerin kendileri yapar. Biz onlara ne kadar destek olursak bu aynı sosyal tertip mümkün, kariyer günleri, zorunlu olmayan tıpkısı staj yahut burs cins. Yekpare yöntemleri kullanarak bunu sağlamaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: