Samsun haberleri! DOĞRU Parti’li Karaaslan, partisinin Ayvacık İlçe Başkanlığında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Samsun Saylav Çiğdem Karaaslan, ” Türkiye’nin çok ruhlu olması lazım. Hemen Türkiye için değil, acun için birlikte haddinden fazla diri olması geçişsiz.” dedi.

DOĞRU Fırka Ayvacık İlçe Başkanlığında partililerle tıpkı araya mevrut Karaaslan, kurum kendisine vatandaşların içinde olmayı, sorunları yerinde tayin etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Önemli aynı dönemden geçtiklerine meni eden Karaaslan, erte hangi olacağının bilinmediği dünyada, krizler, kaosların yönetilebileceğini ancak belirsizlikleri yönetmenin çok zor olduğunu anlattı.

Karaaslan, “Bugün takkadak YANLIŞSIZ Fırka milletvekili, Umumi Başkanınızın yardımcısı adına söylemiyorum. Vatanını, milletini çokça seven ayrımsız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı namına söylüyorum. Zaman yaşananlar göz önüne alındığında Türkiye’nin haddinden fazla dinç olması lazım. Yemeden Içmeden Türkiye amacıyla değil, dünya için dahi haddinden fazla zihayat olması geçişsiz. Çünkü Türkiye’nin katacağı çokça madde var.” diye konuştu.

Türkiye’nin gelişigüzel sabık zaman büyüyen ve güçlenen aynı mutluluk haline geldiğini vurgulayan Karaaslan, şöyle devam etti:

“Avrupa’ya bakıyoruz. Avrupa, Türkiye’den battaniye siparişi vermiş. Edirne’den dokunaklı şekilde battaniye siparişi vermiş. Elektrikli soba, elektrikli ısıtıcılar, battaniye siparişi vermiş. Iri akse bekliyor Avrupa’yı. Dünyanın sunu ümranlı ülkeleri adına adlandırdığımız ülkeler. Biz böyle tıpkı sıkıntıyla karşı karşıya değiliz, yüz yüze gelmeyeceğimizi, yaşamayacağımızı biliyoruz. Bizim hamdolsun, böyle bire bir sıkıntımız bulunmayan. Tesadüfen mi oluyor bunlar. Aksine eski Türkiye olsaydı biz hangi Kovid-19’dan sağ selamet çıkabilmiştik, esenlik sistemimiz çökmüştü, ne birlikte dünyanın karşı karşıya kaldığı erke kriziyle esas edebilmiştik. Tıpkısı lider şayet öngörülü olursa, kavrayış sahibi olursa, derdi milletin derdi olursa, gecesini gündüzüne katar, az daha 24 saatini milleti üzere harcarsa bakın neler oluyor.”

Karaaslan, dünyada yaşananlara rağmen Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğüne dikkati çekerek, “Site hastaneleri yapıldı Türkiye’ye. O hastaneler yapılmaya başlandığında aykırılık dedi ki, ‘Ne lüzum var bunlara? Böyle dev hastaneler yapıyorsunuz, insanlar yürürken yoruluyor bu hastaneleri’. Kavrayış ve vizyonsuzluğa yaklaşmak için söylüyoruz.” dedi.

“Sonraları hangi oldu? çabucak yüz yılda benzeri başımıza mevrut geldi.” diyen Karaaslan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Okullar kapandı, çocuklarımızı 1,5 sene okula gönderemedik, hisse senedi yerleri kapandı, evlerimizden çıkamaz olduk. Bu süreçte eğer kent hastaneleri olmasaydı, binlerce kapasiteli bu hizmeti veren kurumlar yapılmamış olsaydı buradan çıkamazdık. Bırakın buradan çıkmayı, Türkiye 100 küsur ülkeye müzaheret gönderen tıpkısı devlet haline geldi. Sanayisinin çarkını durdurmadı. Bu hesaplı süreçte tabiatıyla kim yaşadığımız sıkıntılar oldu ama bugün haddinden fazla açık aynı değişmeyen verdik. Önümüzdeki günlerde yansımalarını göreceğiz . Dünyanın az büyüyen ülkelerinden biri olduk.”

Çiğdem Karaaslan, henüz sonradan ilçede ziyaretlerde bulundu.

Share: