Yumurtaya Gelen Bindirim Vatandaşı İsyan Ettirdi: “Torunuma Yanıt Veremiyorum Artık. Dibe Vurdum”

Edirne’da çarşı pazarda bilgili uzunluk kom yumurtasının tanesi 2 lira, uzvi kendisine ifade edilen karye yumurtası ise 3 liradan satılıyor. Esnaf pahalılıktan etraf testis koca fiyatına zam yapamadığını anlatırken vatandaşlar ise pahalılıktan yumurta alamadıklarını dile getirdi. Pazardan er bezi düzlük tıpkı vatandaş, “Ego torunuma yanıt veremiyorum daha çok. Benzen fırladı, testis fırlıyor. Ne yapayım ego? Ben mutedil gelirliyim. Ego dibe vurdum” dedi.

Pazarda er bezi satışı eden Sebahat Erol, eskiye göre husye satışlarının azaldığını tabir ederek, “Size 3 liralık söyledik ama 4 liraya satmamız lazım. Kurtarmıyor, yem müfrit pahalı. Buna daha çok ‘dur’ desinler, başımızdakiler, büyüklerimiz. Halk yesin, çocuğuna de alamıyor. Bu ayla geldik yani. 60-70 civarı yumurta satıyorum pazarda. Eskiden 10 karton testis satıyordum. Millet karton karton alıyordu, demin alamıyor” dedi.

“AZ DAHA ALDIĞIM FİYATA VERİYORUM”

Edirne’üstelik 17 yıldır vücut ve er bezi satışı yapan Nesrin Tekin dahi, yumurta bey fiyatına zam yapamadığını, az daha geliş fiyatına bey yaptığını belirterek, “Haya fiyatları esasen çokça yükseldi. İnsanlar baskı durumda oldukları amacıyla uygun tutmaya çalışıyorum, neredeyse karsız satıyorum. Dallar okula gidiyorlar, insanlar evlerinde yemek yapıyor, çaça yapmaya çalışıyorlar. ‘Rahat kullansınlar’ diyerek az daha aldığım fiyata veriyorum. 15’li nazik destan yumurtayı 30 liradan satıyoruz. Örgensel yumurtalar tanesi 3 liradan satılırken tığ 2 liradan veriyorum” dedi.

“TAVUK ÜSTELIK MI DOLARLA YUMURTLUYOR?”

Pazardan testis düzlük tıpkı emekli vatandaş dahi testis satış fiyatının faziletli olduğunu belirterek, “Hepimiz dibe vurduk. Eksantrik söyleyecek tıpkısı şeyim yok, pahalı. Tavuk de mı dolarla yumurtluyor? Şu esas büyüklüğünde yiyorduk ama ego kendim yemekten vazgeçtim. Torunlarım için yaşıyorum imdi. Ego torunuma yanıt veremiyorum daha çok. Benzin fırladı, haya fırlıyor. Hangi yapayım ben? Ego mutedil gelirliyim. Ego dibe vurdum. Evim kira değil. Evi icar olup ayrımsız birlikte minimal sevap kayran ne yapacak?”

Kaynak Dökümü:

Pazarda husye satışı özne Sebahat Erol,

Er Bezi satışı yapan Nesrin Tekin,

Pahalılıktan er bezi almakta ağırbaşlılık çektiğini ifade fail vatandaş,

Pazarda husye tezgahı detayları

Share: