Şarampole yuvarlanan otobüsteki 40 birey yaralandı! Şoförün ifadesi görüngü oldu

Rize’den Zonguldak’a reviş halinde olan M.E. yönetimindeki 22 FM 053 plakalı eğreti otobüsü Bartın’ın Akçamescit köyünde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Kaymakamlık sonrasında çevredekilerin ihbarı konusunda bölgeye çok sayıda 112, AFAD, Bitirmiş ve Emniyet ekibi atıf edildi. 37 yolcusu ile 3 personeli kâin ve ağaçlara çarparak durabilen otobüsteki yolcular çevredeki vatandaşlar ile ekiplerin otobüsün camlarını kırması sonucu çıkarıldı. Yaralılar fenomen yerindeki önce müdahalelerinin peşi sıra ambulanslarla Bartın Oran Hastanesine kaldırıldı.

“DURUMLARI GAYET İYİ”

Hastanede tedavisi bitmeme fail yaralıları görüşme fail Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “Rize’den Zonguldak Ereğli istikametine giden şehirlerarası otobüs firmasına ilişik tıpkı otobüs nedenini belirleyemediğimiz benzeri sebeple devrildi. Otobüste görevliler ile alay malay 40 sevimli vardı. Tedbir amaçlı bütün yolcuları hastaneye getirdik. Şu an durumları gayet bereketli. Birkaç şerha belli belirsiz yaralımız var sıyrıklarla atlatan. Tedbir amaçlı kâh hastalarımızı gözetim altında tutuyoruz. her sıkıntı, fert çağ kaybımız namevcut. Hepimize önceki olsun. Kazanın mekanizma şekliyle ilişkin araştırma soruşturma devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

ŞOFÖR “DALMIŞIM” DEDİ

Devrilen arızi otobüsünün vinçlerle kaldırılması için himmet başlatılırken otobüs şoförü M.E.’nin önceki ifadesinde ‘dalmışım’ dediği öğrenildi. Öte yandan ara sıra yolcular şoförün uzun süredir direksiyon başında olduğunu tez etti. Kazaya ilgili başlatılan sormaca bitmeme ediyor.

Share: