Şehit öğretmen Ayşenur Alkan’ın ismi kütüphanede yaşayacak

Martir sarıklı Ayşenur Alkan’ın ismi kütüphanede yaşayacak

NEVŞEHİR – Gaziantep’te kim saldırıda Martir olan öğretmen Ayşenur Alkan’ın adı Nevşehir Hoca Evi kütüphanesinde yaşayacak.

24 Son Teşrin Öğretmenler Günü nedeniyle, Nevşehir İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Edip Görüntü Yüksel ve Arsıulusal Sürdürülebilir Kalkınma Derneği teşrikimesai ile Nevşehir Sarıklı Evinde kurulan kitabevi hizmete açıldı.

Açılış Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Aktekin, Milli Yetişek Müdürü Memet Çelik Yazar Hayal Yüksel ve Arsıulusal Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başbuğ Yardımcısı ve Genel Eş Güdümcü Eyyüp VALIDE, tören düzeni üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kütüphaneye geçtiğimiz günlerde şehit olan hoca Ayşenur Alkan isminin verildiğini söyleyen Nevşehir Milli Eğitim Bilimi Müdürü Memet Polat yaptığı açıklamada ” Umum şehitlerimiz üzere Ayşenur öğretmenimizde kalbimizde yaşayacak. Şehidimizin unutulmaması ve gelecek nesillere tanıtılması için O’nun adını Nevşehir Hoca Evinde Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği iş birliği ile kurduğumuz kütüphanemize verdik. Açılışını üstelik 24 Teşrinisani öğretmenler gününde yaptık. Bu şalter ile Ayşenur öğretmenimi minnetle elgin ediyorum” dedi.

Polat “Türkiye genelinde kütüphanesi olan Hoca Evi sayısı çokça beş altı.

Share: