Selde beis gören araçların temizlik ve tamirleri yapılmaya bitmeme ediyor

Kastamonu’dahi meydana mevrut kötü sağanak, yoğun ve fırtına sonrasında yaşanan baskın sebebiyle arızalanan araçların arılık ve tamirleri bitmeme ediyor.

Kastamonu’bile 3 Ilkgüz Cumartesi günü meydana mevrut kötü sağanak yağmur, meşgul ve fırtınada 400’den aşkın bodrum ve antre katlarda bulunan gelişim yeri, ev, tutkun park ile depoları akarsu bastı. Yaşanan dominant cihetiyle Kastamonu Belediyesi ekipleri, tıpkı yandan katışıksızlık çalışmalarını sürdürürken sair yandan bile hasar gören yerlerde tamirat çalışmalarını bitmeme ettiriyor.

Yaşanan başat cihetiyle yolda ve otoparklarda arıza özne araçların de tamirat, tamir ve saflık çalışmaları sürüyor. Kastamonu’dahi hâkim sebebiyle aksaklık işleyen evet de temizlenmesi gereken vesait, uran siteleri ve yıkamacıların yolunu tuttu.

Kastamonu’bile Oto Ekspertiz Uzmanı Emre Çiftçi, selde zarar gören araçların temizlenmesi için okkalı ilginin olduğunu belirterek, “Koltukların, aya halısının, bap döşemelerinin sökümü çöz kısımların oksit ve küflenmeye hastalık kaçınan sıvılar ile temizlenmesini yapıyoruz. Madun taban keçelerinin yenilenmesini sağlıyoruz. Baskın suyundan ortalık, temizlense da gitmeyen kırıcı kokuyu temizlemesi için hazırlanan hususi ürünlerin uygulamasını yapıyoruz. Vakum ile tamam suyun aracın içinden arındırılması ve ısıtıcılar ile kurutulmasını sağlıyoruz. Dominant suyu çevirici ortamında kalması sonucu araçta çürümeye sebep olduğu için hangi kadar erken arındırılırsa o kadar az uymazlık verir. Bu yüzden selden kötülük gören araç sahiplerini aralık kaybetmeksizin bu işlemleri yaptırmaya çağırma ediyoruz, gecikmeleri durumunda araçlarında temelli hasarlar oluşabilir, tefessüh evet bile içerisinde kötü kokular kalabilir” dedi. – KASTAMONU

Share: