Serencam Dakika | HÜRKUŞ VE AKIN HELİKOPTERİNDE KULLANILACAK SİLAHLAR TANITILDI

DÜZCE’dahi müesses Sarsılmaz Cebe Endüstri’nin ürettiği Atak helikopterinde kullanılacak 20 milimetrelik top, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetrelik makineli tüfek ve bahir tipi yavaş makineli tüfek tanıtıldı. Sarsılmaz Cebe Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Seçme Aral Aliş, Türkiye’dahi defans endüstri çokça büyük bindi görüyor. Çokça aceleci koşuyoruz dedi.

İstanbul Fuar Merkezi’nde, 25- 28 Ilk Teşrin tarihleri beyninde düzenlenecek ‘Saha Expo Defans Sanayi Fuarı’ öncesi, Düzce’deki Sarsılmaz Silah Sanayi, fuarda sergileyeceği silahları tanıttı. Fuarda Sarsılmaz yoluyla üretilen Akın helikopterinde kullanılacak 20 milim külliyen, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetre makineli tüfek, deniz tipi yoğun makineli ile mutaassıp tabancalar ilk defa görücüye çıkacak.

Sarsılmaz Silah Uran Yönetim Kurulu Başkanı Güzel Aral Aliş, sonuç dönemde Türkiye’bile defans sanayindeki gelişmelere değinerek, Defans sanayi atakta. Kaslı ülkeler, savunma sanayisi gelişmiş ülkelerdir. Türkiye’bile savunma sanayi çokça şişman bindi görüyor. Bu bastırılmış bire bir güçtü ve desteklenmesiyle defans sanayi kendisini buldu. Çok acul koşuyoruz. Türkiye’üstelik henüz üstelik önemlisi ev dışından ithal edilenlerin çoğu Türkiye’de üretilmeye başlandı. Bu fazlalık bir ayar. Artı tıpkısı yandan birlikte ihracat tahsis etmek, benzeri yandan teknolojiyi derk etmek, teknolojiyi yükseltmek Türkiye’nin tıpkı değeridir. Savunma uran, seçme ülkenin özlük gururudur. Türkiye’nin üstelik kişi gururu defans uran olmuştur dedi.

FUARDA İLK SEFER SERGİLENECEKLER

Fuarda Türkiye’nin öz üretimi korkulu makineli ve makineli tüfek silahların ilk defa sergileneceğini belirten Aliş, İlk misil yaptığımız deniz tipi sakil makineli, Hürkuş uçaklarının 12,7 makineli tüfeğini ilk kez sergileyeceğiz. Fanatikler ve ayak topu meraklıları için 4 iri spor kulübünün renklerini oluşturan Sarsılmaz Mutaassıp tabancalarını sergileyeceğiz. Amma bildirme önemlisi Akın helikopterinin 20 milimetrelik topunu sergileyeceğiz. Bunlar fuarda ilk defa Sarsılmaz’ın sergileyeceği ürünler olacak diyerek konuştu.

‘ARTIK SARSILMAZ SİLAHIN HERHANGI BIR KALİBRESİNDE VAR’

Düzce’birlikte sürekli olduklarını ve yatırımlara devam edeceklerini söyleyen Aliş, Düzce’nin çok güzel bire bir konumu var. Ankara ve İstanbul ortada, lojistik kendisine haddinden fazla iyice. Düzce çok güzelce. Bizim dedeler gelip buraya yerleşmişler. Bize de geliştirmek düştü. Tığ de Düzce’dahi temelli olacağız ve envestisman halindeyiz. Sarsılmaz 142 yıllık tıpkı mühendislik fabrikası. Türkiye’üstelik ilkleri eden, yapılmayanları fail, kesiksiz kendisini geliştirerek dünyada işaret olan tıpkı firmadır. Tabanca, makineli tüfek tabanca, piyade tüfekleri, makineli tüfek tüfekler, gösterişli makineli tüfekler ve çıktı külliyen yapıyoruz. Daha Çok Sarsılmaz silahın seçme kalibresinde var. Öyle benzeri seviyeye ulaştık kim Sarsılmaz bir alayın ihtiyacı olan bilcümle silahları yapıyor, üretiyor dedi.

Ayrıca açıklamaların arkası sıra Atak helikopterinde kullanılacak 20 milimetrelik top, Hürkuş uçaklarında kullanılacak 12,7 milimetrelik makineli tüfek ve deniz tipi çetin makineli tüfekle sınama atışları yapıldı. Atışlar sırasındaki ince ses ve yer sarsıntısı silahların gücünü gösterdi.

Share: