Son dakika haberi! ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYECİLERE SÜRPRİZ

Burdur Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri itfaiyecilere sürpriz yaptı. Yangın ihbarı yapıp okula çağrılan itfaiyecileri meşalelerle karşılayan öğrenciler, onlara çeşitli ikramlarda bulundu.

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308’inci sene dönümünde Burdur Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri Burdur Belediyesi itfaiyecilerine şaşırtı yaptı. Öğrenciler marifetiyle 112 Müstacel Davet Merkezi aranarak okulda ders sırasında atölyede yangın çıktığı ihbarı yapıldı. Bunun üzerine okula polis ve itfaiye aracı ekipleri gönderme edildi. Öğrenciler ihbar edilen bölgeye gelen itfaiye aracı ekiplerini meşalelerle karşıladı. Henüz bilahare itfaiyecilere öğrenciler aracılığıyla çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, İtfaiyecilik makro, kutsi tıpkı patika. Zira itfaiyecilerimiz yangınlarda depremlerde sellerde insanların zorda olduğu anlarda hep onların birlikte ergin, kişi canı pahasına çalışmakta, uğraşmakta ve bizlerin geçmişini, geleceğini maddesel, manevi değme nev şekilde canını idare etmek amacıyla çabalama gider fail çekicilik, kuruluştur. O yüzden bizler de okul adına yangıncılık mesleğine bindi isnat etmek amacıyla okulumuzda yetişek, talim çalışmalarını sürdürüyoruz. İtfaiye Müdürlüğümüzün destekleriyle onların henüz dolgunca yetişmeleri için çabalama gösteriyoruz. Ayrıca bu vesileyle hep itfaiye aracı birimine teşekkür ediyoruz. Bu günün hepimize esaslı, hayırlı olmasını istek ediyorum dedi. İtfaiye Müdürü Mehmet Mehabetli Ballak, aldıkları ihbar üzerine ekiplerle ihbar edilen bölgeye geldiklerinde gördükleri karşısında dip bire bir oh çektiklerini söyledi. Ballak, şunları kaydetti

Bugün Küçük Asya Patika Lisesi’nde mobilya bölümünde cuşiş ihbarı aldık. Arkadaşlarla çabucacık toparlandık, geldik. Köşeyi döndük aynı oh çektik. Bu evire çevire sürpriz için bile okulumuza ve meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sene 308’inci yaşını kutladığımız, ülkemizin sunma esaslı mesleği olan itfaiyecilik ve cuşuhuruş güvenliği amacıyla buradayız. İtfaiyecilik öyle aynı meslektir kim herkesin kaçtığı yere sizler koşarsınız. Bu anlamda değişen uygulayım bilimi ile yangınların çeşitliliği da değişmekteydi ve bundan sonra öğrenci, ziyalı, görmüş geçirmiş personele gerekseme vardı. Türkiye’bile neredeyse geçmiş içerisinde olan Burdur Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi’nde altın hocalarımızın katkılarıyla itfaiyecilik ve hararet güvenliği bölümü açıldı. Bu yıl beşinci mezunlarımızı vereceğiz. Henüz önceki çıkışlı olan arkadaşlarınız şu dakika büyükşehirlerde İtfaiye Daire Başkanlıklarında ve Orman Bakanlığına mecbur itfaiye birimlerinde bayrağı gururla taşımakta. Mütebeddil teknolojiye ilişkin kendisine cuşuhuruş çeşitliliği ile gelişigüzel talimli personelin olması bu bakımdan haddinden fazla önemliydi. Bizler da zaman sahada mezun ettiğimiz öğrencilere baktığımız zaman Burdur’dan hangi cengaverler çıktığını görmüş olduk. Ben bu iyice şaşırtı amacıyla tekrardan hocalarımıza, okul müdürümüze ve siz meslektaşlarıma haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Nice 308 yıllarda bu arada fariza yapmayı diliyorum.Share: