SOYLU BILCÜMLE DÜNYAYA VARLIĞINI İFADE FAIL BİR TÜRKİYE VAR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Libya’birlikte, Maşrık Akdeniz’dahi onların haykırmasına karşın bugün varlığını ortaya koyan kimilerde barışı, kimilerde huzuru temin fail bir Türkiye var. Onlar ne söylerlerse söylesinler, onlar Türkiye’ye çelme takmaya Tanrı’a hamdolsun kim, Ayasofya’sıyla bu arada hep dünyaya varlığını rapor fail bir Türkiye var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çeşitli temaslarda çıkmak üzere Bayburt’a geldi. İlk olarak Bayburt Valiliği’ni ülfet eden Soylu, Vali Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal ve tören düzeni üyeleri aracılığıyla karşılandı. Vilayet Onur Defteri’ni imzalayan Icra Vekili Soylu, valilik binası önünde toplanan vatandaşlara hitap etti. Libya’üstelik, Doğu Akdeniz’de barışı ve huzuru sağlayan benzeri Türkiye’nin olduğunu tamlayan Soylu, ” PKK’lı teröristlerle bire bir araya gelerek bize diz çökertecekler. Onlar hangi adımı atarlarsa atsınlar, ne oyunu kurarlarsa kursunlar, onlar benzeri taraftan seyahat olaylarını yaptılar, bizi diz çökertemediler. Ayrımsız taraftan 17/25 Açıklık FETÖ darbesini yaptılar bizi diz çökertemediler. Onlar zannettiler ki, milletimiz bu işi anlamıyor. Onlar zannettiler kim Bayburtlu hemşerilerim bu işleri izleme etmiyor. Ben bire bir husus biliyorum; şurada Bayburt’ta ayrımsız kahveye oturayım, eğer Amerikalı Başkanına fesini suratsız giydirmezse benim hemşerilerim ben hiçbir özdek bilmiyorum. Dünyayı da izleme ediyor, Türkiye’yi üstelik takip ediyor. Dünyada neler olduğunu bile biliyor ve bize hangi oyunların kurulduğunu da biliyor. Size bir evladınız ve kardeşiniz kendisine söylüyorum; bize isterlerse adım attırmayacaklarını zannediyorlar. Hangi söylerse söylesinler. Libya’bile, Şarki Akdeniz’de onların haykırmasına karşın bugün varlığını ortaya koyan kimilerde barışı, kimilerde huzuru gerçekleştirme fail aynı Türkiye var. Onlar ne söylerlerse söylesinler, onlar Türkiye’ye çelme takmaya çalışırken benzeri taraftan şehir hastaneleriyle, tıpkısı taraftan dünyanın genişlik nazik havalimanlarıyla, ayrımsız taraftan Çanakkale’deki köprüsüyle, ayrımsız taraftan insansız gelgel araçlarıyla, ayrımsız taraftan dünyadaki sunu büyük barajlarıyla, bire bir taraftan bize ne çelmeyi takmaya çalışırsa çalışsınlar Tanrı’a hamdolsun ki, Ayasofya’sıyla beraber hep dünyaya varlığını anlatım fail bir Türkiye var” diye niteleyerek konuştu.

‘BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE CUMHURBAŞKANIMIZA İTİMAT ETTİNİZ’

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Size şurası söyleyeceğim; dönme zaman elbette dünyanın içerisinde yaşadığımız bu sıkıntılardan muhit bize dahi zeki eden bazı teessürat var. Ego sizin kardeşinizim ve şurası söylüyorum; şu tercihi tabii ki bu nazik milletimiz yapacaktır; bu sıkıntıları Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve aveneleri mi çözer, bu sıkıntıları bugün dünyanın karşısında çerağ kabilinden durduğu Tayyip Erdoğan mı çözer? Bugüne büyüklüğünde reise inanma ettiniz. Bugüne kadar cumhurbaşkanımıza emniyet ettiniz. Değerlerimize hakaret edenlerimize karşı milletinin yanında olan eşsiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiniz ve güvenlik ettiniz. Tek devir zat geleceği amacıyla, tek ahit kat için, dayak üzere hangi eğildi hangi da büküldü. Yalnız bu dünyanın, takkadak ülkemizin büyümesinin, zenginleşmesinin değil, ben yaşıyorum ve görüyorum ki, öbür dünyanın dahi hesabını fail, bu milletin bilcümle değerlerine topluluk çıkmaya çalışan, temas kalem oyuna ve tuzağa yalnız ve takkadak milletin iradesiyle ve sizinle bu arada bozmaya etkin cumhurbaşkanımız var.”

‘BU FIRSATI BİR DAHA BULAMAYIZ’

Dünyadaki sair ülkelerin karışıklık içerisinde olduğunu kaydeden Soylu, “Bulunmaz hemşerilerim; bu fırsatı tıpkı daha bulamayız. Bire Bir henüz dünyayı de böyle yakalayamayız. Almanya’dan İngiltere’ye kadar, Amerika’dan Çin’e kadar dünyanın seçme tarafında şişman büyük geçinen ülkelerin, bugün sizin huzurunuzda söylemek istiyorum kim, büyük karmaşıklar içerisinde olduğunu görüyoruz. Alışmışlardı bedavacılığa. Problemlerini, sorunlarını Müslüman ülkelerin konusunda yık, Türkiye’nin üzerine yık. Türkiye ile beraber cenk. Kişi ülkelerindeki insanları şen ettirmek amacıyla buralarda ihtilat oluştur. Onların fotoğrafları dahi foyaları birlikte ortaya çıktı. Afganistan’dan kalkan uçağın fotoğrafını bütün bu arada gördük. Öyle tıpkısı kaçtılar kim, dünyada Amerika’nın rezilliğini kendisinden ahir gelecek nesillere de bırakmak zorunda kaldılar. Herkesin bire bir hesabı var. Yaptığın zulümlerin hesabını Cenabıhak bilir ve sana gösterir. Ağız Ağıza bundan oldu. Onun üzere, ortamında bulunduğumuz güçlük var, sıkıntılar var ama şurası ifade edeyim; bize güvenlik edin ve güvenin. Etrafımızdaki coğrafyada sıkıntılar var. Bize itimat edin ve güvenin” ifadelerinde bulundu.Icra Vekili Süleyman Soylu, konuşmasının peşi sıra Bayburt Belediyesi’ni mülakat etti.Share: