Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Kederli, meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Nezaret kendisine çocukları kırtasiye ve pusula yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim talim yılına tedbir kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam eden çocukları üzere “Terbiye ve Iş Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; omuz çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, makule üzere malzemelerin birlikte Vekâlet yoluyla internet sitesinden ilan edilen Bala Dostu Betik Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı pusula birlikte düzlük alıyor.

Bakan Kükremek Acılı, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin rustik bölgelerinde dallar üzere apotr ve inhibitör hizmetler üzerine brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu ansız bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor fail Üzüntülü, yavru esirgeme devingen ekipleri vasıtasıyla kırsal bölgelerdeki çocukların havari ve engelleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve vesile eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni terbiye tedris yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Terbiye ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına işaret fail Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden birlikte destekliyoruz. Eğitim Bilimi ve Gelişim Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Tezkere Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula bütün olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarılı tıpkısı terbiye talim yılı diliyorum.”

Share: