Taze haltercilerden Avrupa Şampiyonası’nda beklentiler erdemli

Yavru Halter Milli Takımı Antrenörü Emrah Arslan, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’ndan madalyalarla döneceklerine inandığını söyledi.

Arnavutluk’ta 15-25 Ekim’de düzenlenecek şampiyonaya Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ndeki (TOHM) kampta hazırlanan Bala Halter Milli Bando Antrenörü Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya iddialı hazırlandıklarını belirterek, ” Akdeniz Oyunları, İslami Dayanışma Oyunları’nda ve Çoluk Çocuk Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcularımızla Arnavutluk’a iddialı gideceğiz.” dedi.

Milli haltercilerin performanslarını değerlendiren Aslan, şunları söyledi:

“Avrupa şampiyonu Muhammet Furkan Özbek’ten, çoluk çocuk dünya şampiyonu Yusuf Fehmi Güre’ten gine ayrımsız kategoride yarışan dünya şampiyonu Kaan Kahriman’dan Arnavutluk’ta de şampiyona ve madalyalar bekliyoruz. Bu sezon Gençler Acun Şampiyonu olan Hakan Şükrü Kurnaz’dan dahi madalyalar bekliyoruz. Sporcularımızın maneviyat ve motivasyonlarının oldukça yüksek olduğunu görüyorum. Antrenmanlarımız çok bereketli geçiyor, ülkemizi yer dolgunca şekilde künde edeceğiz.”

Çalıştırıcı Hedef Korkmaz de 5 Eylül’da kampa başladıklarını anlatarak, “Arnavutluk’taki şampiyona için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Haftada 6 dönme, sabah ve akşam koşa idman yapıyoruz” dedi.

Sporcuların rakiplerini da iyi analiz ettiklerini kaydeden Korkmaz, “Çocukların performanslarını yeryüzü erdemli seviyeye tebliğ etmek için teknik ve taktik çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Kampımız 15 Ekim’üstelik sonuç bulacak, 16 Ekim’dahi birlikte şampiyonluk için yola çıkacağız.” bilgisini verdi.

“İstiklal Marşı’mızı okutacağız”

Topluluk kaptanı Ramazan Karaca ise 11 yaşından beri halter yaptığını belirterek, şampiyonadan çokça sayıda kızıl madalyayla dönmeyi hedeflediklerini belirterek, “Koparmada Avrupa şampiyonu oldum. Ayrıca yıldızlar kategorisinde silkmede Avrupa şampiyonluğum var. Acun şampiyonasında ise aynı kiloyla şampiyonluğu kaçırdım. Arnavutluk’ta esasen İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: