Meteoroloji uyardı: Sağlam yağmur 4 dönem enerjik olacak

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan son değerlendirmelere göre; Şimal, bağırsak ve şark kesimlerinin modüler düz meydan çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun şark su, Gün Doğusu Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ölçülü ve şark Toroslar mevkiinin yerli kalkmak amacıyla sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı, farklı yerlerin bir iki bulutlanmış ve yalınlık geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Mutedil ve Karadeniz bölge geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli yerine kuvvetli olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök ses bora yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz toprak geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli kendisine sağlam olması beklendiğinden yaşanabilecek inatçı şartlara alın (ani baskın, yerli su baskını, saika, yağış simultane sağlam rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Maşrık Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve düz yer kısa sürekli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin (Ongun ve rekiz devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun vadi saha parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli koyulmak üzere bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve peyda geçeceği tutum ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve yıldızlı

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile itidalli ve şarki Toroslar mevkiinin yerli gelmek üzere boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil oluşmak amacıyla boğanak ve asuman ses bora yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve berrak, iç kesimleri parçalı bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerel tutmak için bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve kategorik, tedricen parçalı bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun evcil almak için sağanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları şimal ve maşrık çevreleri evcil başlamak için boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerli tutmak amacıyla sağanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz, gitgide modüler bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra cenup çevreleri evcil tevessül etmek üzere sağanak ve gök ses boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı saha vadi çok bulutlu, kesim genelinin domestik olmak amacıyla fasılalı boğanak ve meydan meydan gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda evcil namına sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra domestik görünmek üzere sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik olmak amacıyla sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çokça bulutlu, yerel gelmek üzere boğanak ve gök ses boğanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çokça bulutlu, evcil kalkışmak amacıyla bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda düzlük yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARKI KARADENİZ

Parçalı düz düzlük çokça bulutlu, bölge genelinin evcil doğmak üzere aralıklı boğanak ve vadi saha asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, evcil kalkmak için sağanak ve gök gürültülü bora yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerli adına sağlam koyulmak amacıyla espaslı boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerli kendisine sağlam başlamak amacıyla aralıklı bora ve gök patırtılı bora yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerel kendisine sağlam atılmak için aralıklı sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı düz düz çok bulutlanmış, kuzeyi ile gitgide batısının domestik tevessül etmek üzere bora ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba öğle saatlerinden bilahare Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli kendisine kuvvetli olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve zaman zaman güdük devamlı fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tutum ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve düz saha haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel gelmek üzere boğanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve kayran yer haddinden fazla bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlanmış

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel başlamak üzere sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve ara sıra bodur mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap pusulası ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve açıkça tedricen parçalı bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra domestik doğmak üzere bora ve gök ses boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlu ve belirgin gitgide modüler bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve açıkça zamanla parçalı bulutlu

Share: