Tofaş altyapısında beceri kodifikasyon anlaşılan oldu

Teknik koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç’in yaptığı Tofaş basketbol enfrastrüktür takımlarında 2022-2023 sezonunda fariza yapacak antrenörler anlaşılan oldu.

Tofaş Spor Kulübü’nde 2022-2023 sezonu öncesi enfrastrüktür maharet yapılanması belirlendi. Planlanmış aynı bütün içerisinde oluşturduğu menent ile rekabetçi, töre bilimi değerlere eş, davranışlarıyla yaşıt olan, Tofaş değerlerine uyan, A topluluk seviyesinde sporcular yetiştirmeyi kendisine hedef edinen Bursa temsilcimiz, basket altyapı organizasyonunda yıpranmamış görevlendirmelerde bulunurken, Enfrastrüktür Maharet Koordinatörlüğü’nü Samir Seleskoviç’in (Sedat Pınar) gerçekleştirdiği enfrastrüktür beceri yapılanmasına iki eskimemiş çalıştırıcı karışma oldu.

Cem Akdağ ile anlaşıldı!

Gailesiz basketbolcuların elan çok süre almaları, öncecilik istimal becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek savaş atmosferinde heveskâr kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele verecek olan Tofaş BGL Güre Takımı’nın başantrenörlüğü amacıyla Türk basketbolunun görmüş geçirmiş antrenörlerinden Cem Akdağ ile antant sağlandı.

Milli takımlarda antrenörlük yaptı

Son kendisine Gelişim Koleji Güre Topluluk Başantrenörlüğü görevinde kâin Cem Akdağ, antrenörlük kariyerinde elan evvel karı ve ayvaz milli takımlarında yıllarca çalıştırıcılık yapmış, karı basketbolunda Brisa ve Galatasaray; Basket Süper Ligi’nde Beşiktaş, Bulak Karşıyaka, Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne ve Eskişehir Basketbol; Türkiye Basketbol Ligi’nde ise TED Kolejliler takımlarında görev almıştı.

İstanbul Cedi Osman Basketbol’da fariza yaptı

BGL Tüvana Takımı’nda Toplama Akdağ’ın apotr antrenörlüklerini Caner Topaloğlu ve Doğukan Urgancı yapacak. Yıpranmamış dönem enfrastrüktür teknik ekibine bile dahil olan Fırat Çetince ise Tofaş U16 Şans A Takımı’nda fariza matlup. Antrenörlüğe Galatasaray altyapısında başlayan Ağır, akıbet 4 yılda İstanbul Cedi Osman Basketbol’da fariza yaparken, geçtiğimiz sezon Oğlak Osman Basketbol’da; A Topluluk Yardımcı Antrenörü, U18 Takımı Başantrenörü ve Altyapı Sorumluluğu görevlerinde bulundu. – BURSA

Share: