Trabzon haberleri! Trabzon’da viyadükler hakeza süsleniyor.

Türkiye’nin yer kibar site içi yolları beyninde gösterilen Trabzon’daki toplanmış 28 km’lik Kanuni Bulvarı’nda viyadük ve tünellerin yapımı sürerken, proje kapsamında viyadüklere huy temalı görseller yapılıyor.

Boztepe Tüneli ile Bahçecik Tüneli arasında bulunan ve şehrin siluetini bozduğu iddiasıyla tartışmalara bozukluk olan viyadüklerin duvarlarına kestirmece 1 ay geçmiş yapılmaya başlanan doğa temalı görseller ilgi çekiyor.

Şehrin Örtüsüz Mahallesi ile Akoluk ortada geçişi sağlayacak olan Çukurçayır 1 Tünelinde çalışmalar bitmeme ederken, hele Boztepe Mahallesi Cephanelik Sokak’ta icraat yoğunlaştı. Bulvar üzerinde bulunan Bahçecik Tüneli’nin ise bu yıl sonunda kadar ulaşıma açılması planlanıyor.

Trabzon’bile 2011 yılında temeli atılmış ve kebir benzeri muvasala altyapısı namına planlanan Kanuni Bulvarı’nın 2. kısmında icraat sürüyor. Planlanan yolun yapımının sunu cesim bölümünü viyadük inşaatları oluştururken, Boztepe Tüneli ve Bahçecik Tüneli’nin üstelik zarfında bulunduğu 5 km’lik kesimin Çukurçayır Kavşağına büyüklüğünde olan kısmında icraat kesintisiz sürüyor.

Viyadük duvarlarına natür figürleri yapılıyor

Boztepe Tüneli kısmındaki yapım alanındaki viyadüklerin tabyalarının kurulumu sürerken, bire bir yandan bile viyadük duvarlarına tabiat temalı resimler yapılıyor.

Yaklaşık 4 haftadan beri bitmeme eden çalışmalarda 3 bin metrekare kadar alanda natür temalı resimler yapılırken hevesli ressamlardan Mustafa Aslan, şu asıl kadar tahminî 2 bin 500-3 bin metre karelik alanda mücahede yaptıklarını belirterek “Profesyonel ressamım, cidar resimleri yapıyorum. Türkiye’nin bir nice yerinde buna eş icraat yaptım. Merkezimiz İstanbul ve ağırlıklı olarak İstanbul’birlikte çalışıyoruz. Trabzon’a geleli 3-4 hafta oldu tahminî 2 -3 bin metre dördül saha yaptık. Duvarın betonun elem görünüşünü ortadan çalmak için natür temalı yeşil sarmaşıklar, ağaçlar buranın doğasına makul resimler yapıyoruz. Genellikle olumlu yönde tepkiler alıyoruz şu ana büyüklüğünde inatçı benzeri durumla karşılaşmadık. Zımnında yaptığımız çalışmayla betonun incitici görünümü ortadan kaldırıyoruz daha güzelce görünüyor” dedi. – TRABZON

Share: